REKLAMA

Wskocz do przerębla pod okiem woprowców

REKLAMA

Czy jesteśmy świadomi, jakie zagrożenia czyhają na nas podczas wchodzenia na lód? Czy wiemy, co zrobić w sytuacji zagrożenia? Jak wydostać się z przerębla, jak zachowywać się po wyjściu? Płoccy WOPR-owcy chcą podzielić się tą wiedzą z mieszkańcami, dlatego też ponownie zaproszą ich do udziału w zimowej akcji nad Sobótką.

W sobotę, 8 lutego na zalewie Sobótka, pod nadzorem ratowników WOPR, każdy chętny będzie mógł doświadczyć na własnej skórze z czym wiąże się wpadnięcie do przerębla oraz jak trudno jest się z niego wydostać. Impreza rozpocznie się o godz. 1o od prezentacji samoratownictwa demonstrowanego przez drużynę WOPR. Następnie, każdy zgłoszony wcześniej uczestnik będzie miał szansę spróbować swoich sił w sytuacji kontrolowanego zagrożenia. Pod nadzorem WOPR-owców będą mogli oni wskoczyć do przerębla i wydostać się z niego o własnych siłach. Wykonanie tego zadania to dopiero połowa sukcesu, ponieważ na koniec należy, mimo panującego mrozu, przebrać się w komplet suchych ubrań.

Nad Sobótką, w czasie akcji ratunkowej na lodzie będzie można podziwiać – oprócz WOPR-owców – także strażaków i policjantów. Inicjatywa WOPR ma za zadanie przede wszystkim promować bezpieczne spędzanie wolnego czasu na zamarzniętych wodach. Biorąc pod uwagę zimową aurę, wszyscy, którzy tego dnia przybędą nad płocki zalew, będą mogli zjeść talerz ciepłej grochówki oraz wypić gorącą herbatę.Każdy, kto chce sprawdzić się w wychodzeniu z przerębla pod okiem ratowników, musi spełnić kilka warunków:
– uczestnik musi mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza, stwierdzające brak przeciwwskazań do uprawiania sportu;
– należy przygotować we własnym zakresie plecak z możliwością spięcia pasem biodrowym, w którym znajdzie się termos z gorącą herbatą, a także szczelnie zabezpieczony przed zamoknięciem komplet ubrań na zmianę: buty, bielizna, spodnie, bluza lub sweter, kurtka, czapka i rękawiczki. Do skutecznego zabezpieczenia ubrań wystarczy szczelnie zamknięty worek foliowy. Resztę sprzętu na czas zajęć udostępni drużyna płockiego WOPR.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU