REKLAMA

Wsiadł za kierownicę. Był pijany i miał sądowy zakaz

REKLAMA

Czujny dzielnicowy z posterunku w Starej Białej podczas patrolu zauważył za kierownicą znanego mu mężczyznę z zakazem prowadzenia pojazdów. Jak się okazało podczas kontroli, 60-latek był również pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowy z posterunku w Starej Białej podczas patrolowania gminnych dróg 20 października wieczorem, zauważył za kierownicą osobowego fiata znanego mu mężczyznę. Policjant wiedział, że mieszkaniec powiatu ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Postanowił zatrzymać go do kontroli.

– Faktycznie, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 60-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Na domiar złego, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu – relacjonuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa, podejrzewanemu 60-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Czujność dzielnicowego i znajomość lokalnego środowiska pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który nie miał prawa w ogóle wsiadać za kierownicę.

– Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości stanowi zagrożenie na drodze, zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla podkom. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU