Wreszcie – rusza przebudowa ulicy Harcerskiej

REKLAMA

Od wielu lat radni i mieszkańcy apelowali o stworzenie w tym miejscu ronda. Wreszcie się udało. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa ul. Harcerskiej w Borowiczkach i utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Harcerska-Korczaka-Pocztowa. Dodatkowo, na ul. Harcerskiej pojawią się nowe chodniki, droga rowerowa i oświetlenie.

Pierwsze prace ruszą w poniedziałek, 21 września. Wówczas zacznie tam również obowiązywać czasowa organizacja ruchu, spowodowana między innymi zwężeniem jezdni. Ruch będzie odbywał się tam wahadłowo, z wykorzystaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

PowiązaneTematy

[button link=”http://petronews.pl/projekt-ronda-bedzie-a-rondo-niekoniecznie/” target=”new” color=”#2e2697″]Zobacz również: Projekt ronda będzie. A rondo? Niekoniecznie…[/button]

Rondo na skrzyżowaniu ulic: Harcerska – Korczaka – Pocztowa będzie posiadać następujące parametry:
  • średnica zewnętrzna ronda – 20 m,
  • średnica wyspy centralnej – 5 m,
  • średnica zewnętrzna pierścienia ronda – 11 m,
  • szerokość pasa ruchu – 4,5 m.

Ponadto, w bezpośrednim otoczeniu ronda powstaną również chodniki z kostki betonowej o szerokości 2 m, częściowo zawężone do 1,25 m, oraz droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej.

Dzięki tej inwestycji, przebudowane zostaną dwa odcinki ul. Harcerskiej, od skrzyżowania z ul. Warmińską i z ul. Wiejską, do budowanego ronda oraz od ronda do ulic Borowickiej i Raczkowizna.

Przebudowana zostanie jezdnia o nawierzchni asfaltowej o szerokości 7 m (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m). Powstanie także ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej o szerokości 2,5 m, zlokalizowana przy jezdni lub 2 m od zlokalizowanej jezdni. Na tych odcinkach przebudowane zostaną także chodnik, zjazdy, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i sanitarna oraz teletechniczna.

Inwestycję zrealizuje Miejski Zarząd Dróg, który 10 września 2015 roku zawarł umowę na wykonanie wyżej wymienionych robót budowlanych z Firmą Remontowo-Budowlaną „Lipowski” Sp. J. Opiewa ona na kwotę brutto niewiele ponad 3,5 mln zł.

Termin realizacji inwestycji wraz ze zgłoszeniem do odbioru wyznaczono na 29 stycznia 2016 roku.