REKLAMA

Wreszcie impreza w Płocku. Nad Wisłą zaryczą skutery

REKLAMA

W najbliższy weekend w Płocku odbędą się Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Rejonowe Płockie WOPR już po raz czwarty zaprasza na imprezę, która – choć z zachowaniem reżimu sanitarnego – będzie mogła odbyć się z udziałem publiczności.

Już 15 maja płocki WOPR zaprasza na I rundę Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Swój udział zapowiedziało około 40 najlepszych polskich zawodników, którzy z sukcesem startują w imprezach rozgrywanych w Europie, a także zawodach rangi światowej.

Od samego rana w dniu imprezy około 30 członków płockiego WOPR rozpocznie ustawianie infrastruktury, niezbędnej do rozegrania zawodów. Molo nadal pozostanie zamknięte, ale w jego pobliżu i na plaży wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów, a także różnego rodzaju reklam oraz banerów informacyjnych. Okolica zapełni się również namiotami i inną infrastrukturą różnych teamów skuterów wodnych, desygnujących do zawodów swoich zawodników.

– Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h! Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z okolic płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W trakcie trwania Mistrzostw rozegranych zostanie pond 20 wyścigów, wyłaniających najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2021 r. – zapowiada WOPR Płock.

Impreza ta ma nie tylko aspekt sportowy, ale i propagować będzie bezpieczne formy spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Jest to jedna z największych imprez sportowych, jakie odbędą się w Płocku w 2021 r.

Przypomnijmy, że od 15 maja na świeżym powietrzu nie trzeba będzie nosić maseczek, ale pod warunkiem zachowania 1,5 m odstępu. WOPR zaznacza, że impreza zostanie zorganizowana z uwzględnieniem wszelkich prawem stanowionych obostrzeń, dotyczących pandemii koronawirusa.– W porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku ustalony zostanie sposób   organizacji imprezy w odniesieniu do zagrożeń epidemiologicznych. Niniejszym pragniemy podkreślić konieczność stosowania wszelkich zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do wprowadzonym i obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii – informuje WOPR Płock.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Płocka, Marszałek Województwa  Mazowieckiego oraz Starosta Płocki. Organizację zawodów wsparło wiele firm i instytucji, Parterem Głównym zawodów jest Miasto Płock, Sponsorem głównym Rejonowego Płockiego WOPR w roku 2021 jest PKN ORLEN.

Ryk silników na Wiśle i kaskady wody! Za nami pierwsza runda Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Jędrek says:

    A może tak przedstawili byście program tych mistrzostw.

  2. A.W. says:

    Wszyscy jesteśmy ciekawi kiedy skończy się mobbing uprawiany przez grubego babsztyla A.W.

  3. powiedzcie temu GŁABOWI z WOPR, że says:

    SPIKER to po polsku KOMENTATOR….stop debilizmowi angielskiemu w przestrzeniu publicznej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU