REKLAMA

Wraki pościgają się w WOŚP

REKLAMA

15 stycznia, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Bodzanowie odbędzie się Wrak Race. Po wakacyjnej edycji tej imprezy, tym razem organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko ze względu na emocje, ale i szczytny cel – podczas wydarzenia będzie można przekazać pieniądze na WOŚP.

Motociekawy Wrak Race zaplanowano na 15 stycznia o godz. 9. Tym samym rozpocznie się nowy sezon 2017 wyścigów wrak race na nowo wybudowanym torze w Bodzanowie przy ul. Czystej 1.

PowiązaneTematy

wrakracebodzanowImpreza, która odbędzie się podczas 25. finału WOŚP, zapowiada się ciekawie. Samochody, szykowane przez właścicieli do swojej ostatniej jazdy, poszybują po torze, którego uroki poznano już podczas wakacyjnej edycji Wrak Race. To świetny pomysł dla tych kierowców, którzy chcą w bezpiecznych warunkach przetestować swoje umiejętności, nie niszcząc na co dzień używanych samochodów. Te, które biorą udział w wyścigu, są bowiem odbierane przez firmę i złomowane.

Tor w Bodzanowie, który liczy 480 metrów, zorganizowany został na terenie gminnym przez klub Motociekawy.pl, czyli grupę pasjonatów motoryzacyjnych. – Chcieliśmy zrewitalizować teren, który nie był używany – tłumaczy Joanna Surowiec, współorganizatorka imprezy. – Dzięki porozumieniu z Gminą Bodzanów, mogliśmy zrealizować pierwszy punkt z naszych planów. Mamy sporo pomysłów, związanych z tym terenem, które będą służyły mieszkańcom – zapewnia.

Skąd pomysł tej imprezy? – Ze względu na współpracę z gminą Bodzanów, tę edycję Wrak Race dedykujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – mówi pani Joanna. – Oprócz wyścigów, na miejscu pojawią się wolontariusze WOŚP, ale planujemy również inne atrakcje, m.in. przejażdżki czy licytacje. Mamy nadzieję, że i tym razem Wrak Race przyciągnie sporą rzeszę widzów – mówi pani Joanna. Jak się dowiedzieliśmy, nie zabraknie stoisk z ciepłymi posiłkami.

Chętni zawodnicy już mogą przesyłać zgłoszenia na email: kontakt@motociekawy.pl. Dla widzów wstęp jest wolny.

Pod Płockiem powstał tor wyścigowy