REKLAMA

Wpadli podczas kontroli drogowej. W samochodzie narkotyki warte 50 tys. zł

REKLAMA

Policjanci z Płocka przechwycili amfetaminę o wartości ponad 50 tysięcy złotych, przeznaczoną na narkotykowy rynek w powiecie. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, grozi im do 12 lat więzienia. 

fot. materiały prasowe

Funkcjonariusze z wydziału walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku ustalili w toku swoich działań, że dwóch mężczyzn może przewozić narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Dobrzykowie. Podejrzani jechali dwoma samochodami, starszy z nich miał za zadanie pilnować młodszego, który przewoził narkotyki.

– Przestępcy poruszali się dwoma samochodami, starszy mężczyzna pilotował młodszego – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie, którzy użyli psa do poszukiwań narkotyków, przeszukali pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni. W samochodzie młodszego pies zareagował na papierową torebkę, leżącą na przednim siedzeniu – wyjaśnia rzecznik.fot. materiały prasowe

Jak się okazało, w znalezionej przez policyjnego psa torebce znajdował się ponad kilogram amfetaminy. Wartość narkotyku to ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci przechwycili amfetaminę przeznaczoną na rynek narkotykowy powiatu płockiego.

Mężczyźni w wieku 34 i 27 lat mogą trafić do więzienia maksymalnie na 12 lat. Policja wyjaśnia, że byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani zostali przesłuchani, a Sąd Rejonowy w Gostyninie wydał zgodę na tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU