REKLAMA

Wpadł jak kradł… opony

REKLAMA

Płoccy policjanci zatrzymali złodzieja opon samochodowych, który kradł je z terenu jednego z warsztatów wulkanizacyjnych przy ul. Chopina. Do momentu zatrzymania, złodziejowi udało się ukraść cztery opony.

W niedzielę, 1 listopada, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku, został poinformowany przez jednego z mieszkańców, że na terenie jednego z warsztatów wulkanizacyjnych przy ul. Chopina ktoś kradnie opony.

PowiązaneTematy

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili, że złodziej uciekł na tory kolejowe i przemieszcza się dalej w kierunku dworca PKP.

W wyniku sprawdzenia rejonu torowiska oraz dworca PKP, płoccy mundurowi zatrzymali złodzieja, którym okazał się być 35-letni mieszkaniec Płocka. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli również dwie skradzione opony, które złodziej ukrył pod jednym z samochodów, a w wyniku przeprowadzonych później ustaleń, policjanci odzyskali kolejne dwie opony, które zatrzymany ukradł i ukrył w zaroślach.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie w poniedziałek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Zatrzymany przyznał się do winy i oświadczył, że kradł ponieważ chciał w ten sposób uzyskać pieniądze.

Prawo za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.