“Wolność” gotowa na rejs

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższy wtorek jednostka pływająca “Wolność” wyruszy w rejs rzeką Wisłą do Gdańska. Tratwa ta powstała z okazji jubileuszu 35-lecia NSZZ “Solidarność”.

W piątek, 14 sierpnia, w przystani Morka odbyło się pierwsze oficjalne wodowanie tratwy wraz z jej poświęceniem. Tym samym “Wolność” przeszła swój chrzest i jest już gotowa do drogi.

– Jej budowa trwała dwa miesiące, włożyliśmy w to dużo pracy, ale bardzo się cieszę, że ta tratwa powstała. Myślę, że jeśli tylko stan wody pozwoli, to dopłyniemy do Gdańska – powiedział na przystani Morka pomysłodawca stworzenia tratwy, Leszek Brzeski.

Tratwa wyruszy w trasę 18 sierpnia, jednak nie jest to pierwszy termin jej planowanego wypłynięcia.

– Pierwszy, główny etapu spływu miał ruszyć z Krakowa do Gdańska 7 sierpnia – tłumaczył Leszek Brzeski. – Niestety, uniemożliwiły nam to warunki pogodowe i bardzo niski stan wody na Wiśle – dodał.

– Drugi termin wypłynięcia, tym razem z Płocka, planowany był na poniedziałek, 17 sierpnia – kontynuował Leszek Brzeski. – Niestety, we Włocławku śluzować się możemy tylko w środę o godzinie 12, w związku z tym rozpoczęcie rejsu przesunięte zostało o jeszcze jeden dzień – podsumował.

Tratwa “Wolność” do portu w Gdańsku powinna dopłynąć w około 28-29 sierpnia, wpisując się w program ogólnokrajowych obchodów 35-lecia NSZZ “Solidarność”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji