REKLAMA

„Wnuczek” wrócił i podaje się za policjanta. Uważajcie na oszustów!

REKLAMA

Oszuści nie próżnują. W poniedziałek doszło do sześciu prób oszustwa metodą „na wnuczka”. W jednym przypadku, dzwoniący mężczyzna przedstawił się nawet jako policjant, aby uwiarygodnić wersję zdarzeń. Policja apeluje o ostrożność.

W poniedziałek, 19 sierpnia płocka komenda została poinformowana o sześciu próbach oszustwa metodą „na wnuczka”. Dzwoniący podają się za kogoś z rodziny, próbując tym samym wyłudzić pieniądze. Z informacji przekazanych przez osoby, do których dzwonili wczoraj oszuści, wynika że chcieli oni naciągnąć płocczan na zatrzymanie bliskiego przez policję lub jego wypadek. Jeden z oszustów przedstawił się nawet jako policjant, aby uwiarygodnić wersję zdarzeń przedstawioną wcześniej przez rzekomego syna.

PowiązaneTematy

We wszystkich sześciu przypadkach mieszkańcy naszego miasta nie uwierzyli oszustom i nie doszło do przekazania pieniędzy. – Te przykłady pokazują jednak, że oszuści cały czas usiłują dokonywać tego rodzaju oszustw i wymyślają nowe sposoby. Nawet przedstawiają się jako policjanci – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej komendy.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby każdorazowo sprawdzać informacje o kłopotach najbliższych. Zwłaszcza jeżeli żądają oni pieniędzy, które mają ich uchronić przed kłopotami. Najlepszą metodą jest oddzwonienie do naszych najbliższych w celu potwierdzenia, czy faktycznie mają jakieś problemy.