REKLAMA

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

REKLAMA

Policja, na gorącym uczynku, zatrzymała trzech sprawców włamań do piwnic – a wszystko dzięki szybkiej interwencji mieszkańca.

Do zdarzenia doszło dziś, w środę 3 kwietnia, około godziny 2.20. – Płocka policja dostała anonimowe zgłoszenie. Mieszkaniec poinformował o niepokojących odgłosach, dochodzących z piwnic w jednym z bloków na Podolszycach. Na miejsce skierowano policję – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

PowiązaneTematy

Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 27, 31 i 32 lat. Sprawcy mieli przy sobie łom i nożyce, służące do cięcia kłódek, a także skradzione z piwnic przedmioty.

– Mężczyźni na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki, jednak bardzo szybko zostali zatrzymani – relacjonuje Piasek. – W  torbach mieli przygotowane produkty spożywcze, wyroby z metali kolorowych oraz sprzęt elektroniczny. Do spakowania łupu posłużył im również plecak, który wcześniej zabrali z jednej z piwnic – dodaje.

Zatrzymani włamali się łącznie do pięciu piwnic, skąd ukradli m.in. sprzęt elektroniczny i produkty spożywcze. Przedmioty zostały zwrócone pokrzywdzonym, a włamywacze trafili do policyjnego aresztu, gdzie zostaną przesłuchani.