REKLAMA

Włamania do domków letniskowych. Jak się zabezpieczyć?

REKLAMA

Nie da się ukryć, że sezon wakacyjny dobiega końca, a jesień już puka do naszych okien coraz silniejszymi kroplami deszczu. Wkrótce wrócimy do naszych obowiązków, a domki letniskowe zostaną bez nadzoru. Co zrobić, żeby nie padły ofiarą złodziei?

W nasze miejsca letniego odpoczynku inwestujemy często dość duże pieniądze. W końcu mamy spędzić tam najprzyjemniejszy okres w roku, zrelaksować się, cieszyć wolnym czasem. Po okresie wakacyjnym zamykamy jednak domki na cztery spusty i wracamy do codziennego życia. Tymczasem właśnie takie opuszczone letniska są obiektem pożądania złodziei i… osób bezdomnych, które często niszczą nasz majątek.

Jak zabezpieczyć domki przed włamaniem? Oczywiście trzeba zastosować podstawy, np. nie zostawiać kluczy do domku letniskowego pod wycieraczką czy pod kamieniem, gdyż zarówno złodzieje, jak i bezdomni doskonale wiedzą, gdzie najczęściej właściciele zostawiają klucze. Można też wzmocnić drzwi i okna, choć zazwyczaj i z tym złodzieje czy wandale sobie radzą.

Najłatwiejszy sposób uchronienia się przed kradzieżą to wynajęcie firmy ochroniarskiej. – Koszt wynajęcia ochrony zależy od wielkości obiektu i tego, ilu czujek alarmowych należy użyć – tłumaczy Jacek Dobrogoszcz, właściciel Agencji Ochrony DES. – Stawki są zróżnicowane i zaczynają się już od naprawdę niewielkich kwot, rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie – dodaje Joanna Kupniewska, dyrektor ds. handlowo-technicznych w Agencji Ochrony DES. – Co istotne, interwencje są u nas w cenie umowy, nie trzeba płacić za nie dodatkowo – wyjaśnia.

Jak tłumaczy Jacek Dobrogoszcz, w ustalaniu kwoty ważne są przede wszystkim oczekiwania klienta. – Właśnie dlatego w naszej firmie każda wycena odbywa się indywidualnie, w miejscu, które ma podlegać ochronie – mówi właściciel DES-u.

DES (7)To, w jaki sposób będzie ochraniany nasz domek letniskowy, zależy od naszych potrzeb, ale i możliwości finansowych. Ci lepiej sytuowani mogą sobie pozwolić nie tylko na czujniki alarmowe, ale i kamery, dzięki którym z każdego miejsca na świecie właściciel będzie mógł podejrzeć, co dzieje się w jego domu. Oczywiście, podejrzeć może to również dyżurny monitoringu Agencji Ochrony DES, dzięki czemu reakcja patrolu interwencyjnego może być bardzo szybka.Ochrona znajdzie zastosowanie także na ogródkach działkowych, które najczęściej padają ofiarą złodziei i wandali. W tym przypadku jednak warto zebrać się w co najmniej kilka osób, aby wynegocjować dobrą cenę. Agencja ochrony zainstaluje nam czujniki alarmowe, dzięki czemu złodzieje nie będą mieli czasu na kradzież, a osoby bezdomne już na pewno nie przezimują w naszym domku.

Można również skorzystać ze specjalnych urządzeń, oferowanych np. przez Agencję Ochrony DES. – Są to specjalne czujniki alarmowe, które mają możliwość wykonania zdjęcia i przesłania go bezpośrednio do właściciela domu lub do naszego centrum monitoringu, jeśli klient sobie tak zażyczy – tłumaczy Jacek Dobrogoszcz. – Urządzenie to uaktywnia się, gdy ktoś wejdzie do obiektu podczas naszej nieobecności, trzeba oczywiście włączyć je przed opuszczeniem domku letniskowego. Zdjęcie sprawcy otrzymamy MMS-em na numer wprowadzony do systemu – dodaje.

Dlaczego warto skorzystać z opieki agencji ochrony? – Zdecydowanie mniej przypadków włamań zdarza się w przypadku domów, na których jest zamontowany system alarmowy, oznaczony wyraźnie tabliczką agencji ochrony – zapewnia Joanna Kupniewska. – Złodziej wybierze miejsce, w którym będzie miał mniej problemów, często rezygnuje z włamania np. zaraz po tym, gdy włączy się alarm zewnętrzny – potwierdza właściciel Agencji Ochrony DES.

Sygnał alarmowy zwróci również uwagę sąsiadów czy przechodzących osób, a pamiętajmy, że to także element ochrony domów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU