REKLAMA

Wkrótce z Płocka ruszy pielgrzymka na Jasną Górę

REKLAMA

We wtorek, 6 sierpnia z płockiego Wzgórza Tumskiego wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Jej trasa została podzielona na dziewięć etapów po około 30 km dziennie.

Tegoroczna XXXII Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. Hasło to jest nawiązaniem do trwającego w Kościele powszechnym Roku Wiary, ogłoszonym przez Papieża Benedykta XVI.

Do zapisu na pielgrzymkę służy wyłącznie indywidualna Karta Uczestnictwa (wg wzoru przekazanego do parafii), zawierająca niezbędne dane osobowe pielgrzyma. Zapisy indywidualne i zbiorowe na pielgrzymkę organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, a następnie zgłaszają pielgrzymów w punkcie zapisów mieszczącym się w Opactwie Pobenedyktyńskim w dniach 2, 3 i 5 sierpnia br. (w godz. od 10 do 17). Indywidualni pielgrzymi mogą zapisać się w Punkcie Informacji tylko z zaświadczeniem od swojego księdza proboszcza.Pielgrzymka wyruszy ze Wzgórza Tumskiego 6 sierpnia po mszy św. koncelebrowanej w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery o godz. 6. Wejście na Jasną Górę nastąpi 14 sierpnia w godzinach porannych (7.30-8.15). Diecezja Płocka zachęca do modlitwy za wszystkich tych, którzy z racji, choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU