REKLAMA

Wkrótce Trzecie Międzynarodowe Forum PPP w Płocku

REKLAMA

Już tylko tydzień został do 3. Międzynarodowego Forum PPP w Płocku. Na wydarzeniu, poza przedstawicielami samorządów i podmiotów prywatnych, pojawi się także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

25 i  26 września w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbędzie się 3. Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Płocku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele samorządów z całej Polski oraz firm zainteresowanych formułą PPP.

Na forum pojawi się także Pełnomocnik Rządu ds. PPP Waldemar Buda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, które objęło wydarzenie swoim honorowym patronatem. Pozostałymi patronami honorowymi forum są: Krajowa Izba Gospodarcza, Instytut PPP, Związek Powiatów Polski, Agencja Rozwoju Mazowsza, Związek Województw RP, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Związek Miast Polskich oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Mecenas Rafał Cieślak, którego kancelaria jest patronem merytorycznym forum podkreślił, że najważniejszym w koncepcji partnerstwa publiczno-prywatnego jest transparentność procesu, dzięki wypracowywaniu programu funkcjonalno-użytkowego w serii konsultacji.Dodatkowo taka forma ma zapewniać optymalizację projektu względem wymagań podmiotów publicznych i możliwości podmiotów prywatnych. Kolejnym elementem, który ma działać na korzyść formuły PPP, jest powiązanie partnera prywatnego z inwestycją. Dzięki temu podmioty publiczne nawet po wielu latach mają partnera do współpracy przy dbaniu o daną inwestycję, czy jej rozwój.

Tematy forum:

  • pomysły na inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,
  • przygotowanie projektów PPP,
  • infrastruktura społeczna,
  • gospodarka komunalna,
  • nowelizacja prawa w zakresie PPP,
  • wpływ PPP na zadłużenie,
  • rozwój PPP w Europie Środkowo-Wschodniej oraz budowa dróg,
  • zarządzenia obiektami w PPP,
  • modernizacja energetyczna w ramach PPP.

Celem Międzynarodowego Forum PPP jest stworzenie platformy do merytorycznej dyskusji oraz podnoszenie świadomości na temat realizacji inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Sponsorami wydarzenia są HOCHTIEF Polska, Warbud, ENTECH, MPEC Grupa SFW Energia Gliwice, Budimex oraz PORR.

fot. Wiktor Pleczyński

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU