REKLAMA

Wkrótce kolejne poluzowania obostrzeń, ale jedno się nie zmieni

REKLAMA

Minister zdrowia przekazał, że najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca rząd poinformuje o kolejnych poluzowaniach obostrzeń. Zapewnił jednak, że nadal trzeba będzie nosić maseczki w pomieszczeniach publicznych zamkniętych.

W rozmowie z Wirtualną Polską minister Adam Niedzielski przekazał, że najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca przekaże informacje o kolejnych poluzowaniach obostrzeń epidemicznych. Jak stwierdził:

„Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności”.

Podkreślił także, iż jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się, po 5 czerwca będzie przywracana aktywność „wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona”.Wiadomo już jednak, że na pewno utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczek wewnątrz pomieszczeń publicznych zamkniętych oraz tam, gdzie nie można zachować dystansu.

Przypomnijmy, że luzowanie obostrzeń rozpoczęło się w maju. Od 1 maja działać mogły salony fryzjerskie i kosmetyczne, można było uprawiać sport na świeżym powietrzu i w obiektach pod dachem, 4 maja otwarto muzea, galerie sztuki oraz galerie handlowe, od 8 maja znów zaczęły działać hotele, a najmłodsi uczniowie wrócili do szkół podstawowych. Od 15 maja nie nosimy na zewnątrz maseczek, nauka hybrydowa jest prowadzona w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz klasach 1-4 szkół średnich. Możemy też korzystać z ogródków gastronomicznych.

Od 21 maja możemy iść do kina, teatru i filharmonii, a od 28 maja będzie można m.in. korzystać z siłowni, basenów, solariów, możliwa będzie też organizacja wesel do 50 (w limit nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione). Skorzystamy z punktów gastronomicznych wewnątrz lokalu. Od 31 maja wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU