REKLAMA

Wkrótce będzie można zdobyć książkę „Radziwie – szkice o historii i architekturze”

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

„Radziwie – szkice o historii i architekturze” to nowa, cenna publikacja poświęcona lewobrzeżnej części Płocka. Autorami historycznej książki są Tomasz Piekarski oraz Piotr Gryszpanowicz.

W związku ze zbliżającym się 100-leciem połączenia Płocka i Radziwia, dyrektor Towarzystwa Technicznego w Płocku dr Piotr Gryszpanowicz oraz dyrektor Archiwum Państwowego w Płocku dr Tomasz Piekarski przygotowali wyjątkową publikację. „Radziwie – szkice o historii i architekturze” to obszerna książka, która nie tylko przedstawia dzieje osiedla, ale też szczegółowo prezentuje jego zabudowę.

PowiązaneTematy

Książkę będzie można zdobyć 13 stycznia o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 5 podczas spotkania, które zainauguruje obchody 100-lecia połączenia Radziwia z Płockiem.

Autorzy w publikacji prezentują, w jaki sposób osiedle powstawało i rozwijało się. Czytelnicy mają też okazję dowiedzieć się więcej o współistnieniu Płocka i Radziwia, a następnie ich połączeniu. Książka jest wzbogacona o wiele rysunków i fotografii archiwalnych, prezentujących zabudowę Radziwia.

Publikacja jest podzielona na cztery rozdziały:  • Z dziejów Radziwia. Historia o tym, jak wieś stała się miastem – Tomasz Piekarski,
  • Architektura i budownictwo Radziwia w okresie II Rzeczypospolitej – Piotr Gryszpanowicz,
  • Aneks 1 – Zabudowa Radziwia w rysunku technicznym z zasobów Archiwum Państwowego w Płocku i Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków,
  • Aneks 2 – Radziwie w fotografii niemieckiego okupanta.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Od blisko 100 lat Radziwie jest częścią Płocka. Z tej okazji powstała wyjątkowa książkaREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU