REKLAMA

Wiślacy znów pojadą na kadrę!

REKLAMA

Giorgi Merebashvili, gracz Wisły Płock, otrzymał powołanie na dwa najbliższe spotkania reprezentacji Gruzji  prowadzonej przez Vladimíra Weissa. Również dwaj pomocnicy Wisły Płock Damian Rasak oraz Konrad Michalak znaleźli uznanie w oczach nowego selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Czesława Michniewicza i otrzymali powołania na pierwszy mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019.

PowiązaneTematy

31-letni skrzydłowy Wisły Płock Giorgi Merebashvili otrzymał drugi raz z rzędu powołanie na dwa najbliższe spotkania reprezentacji Gruzji. Za pierwszym razem słowacki selekcjoner postanowił dać mu szansę w dwóch meczach: towarzyskim z Saint Kitts i Nevis (3:0) oraz eliminacyjnym z Mołdawią (2:2).

– W tym ostatnim pojedynku nasz zawodnik odpłacił się za zaufanie pierwszym trafieniem w drużynie narodowej! Działo się to kilkanaście sekund po pojawieniu się Giorgiego na boisku w 65. minucie i dało jego kolegom z zespołu sygnał do ataku. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Waleri Kazaishvili i Gruzini z Kiszyniowa wrócili z jednym punktem – możemy przeczytać na oficjalnym serwisie klubu Wisły Płock.

Pomocnik Nafciarzy w 7. i 8. kolejce eliminacji do mistrzostw świata 2018 stanie przed szansą zanotowania 21. a może nawet 22. występu w reprezentacji.

Skrzydłowy Wisły Płock Giorgi Merebashvili powalczy teraz z Irlandczykami i Austriakami. Z wyspiarzami podopieczni Weissa zmierzą się w sobotę 2 września o godzinie 18 w Tbilisi, a z sąsiadami z grupy D zagrają we wtorek, 5 września o godzinie 20.45 w Wiedniu.Z kolei pomocnicy Wisły Płock Damian Rasak oraz Konrad Michalak znaleźli uznanie w oczach nowego selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, Czesława Michniewicza, i otrzymali powołania na pierwszy mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019. Jak informuje oficjalny serwis Wisły Płock, wrześniowe spotkanie będzie debiutem selekcjonera Michniewicza na ławce trenerskiej młodzieżówki, na której na początku lipca zastąpił Marcina Dornę.

Na początku eliminacji  do Mistrzostw Europy UEFA EURO U21, które w 2019 roku odbędą się we Włoszech i San Marino, Polska zmierzy się z Gruzją. Biało-czerwoni za rywali będą mieć także: Litwę, Wyspy Owcze, Danię oraz Finlandię.

– Obaj młodzi zawodnicy Nafciarzy dotychczas występowali w reprezentacji U-20. Teraz po raz pierwszy otrzymali powołanie do młodzieżówki, na której zgrupowaniu muszą stawić się 28 sierpnia. Polacy z Gruzinami zmierzą się natomiast w piątek, 1 września, o godzinie 20 (18 czasu polskiego) w Gori – informuje oficjalny serwis Wisły Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU