Wisła zalała Wybrzeże. Pewne zwycięstwo płockich szczypiornistów

Środowe spotkanie PGNiG Superligi  w Orlen Arenie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Orlen Wisły Płock. Wybrzeże Gdańsk musiało pogodzić się z wysoką przegraną 39:27.

Początek spotkanie nie zapowiadał ostatecznego pogromu. Zawodnicy z Gdańska grali dość zdecydowanie i aktywnie. Jednak już po 5 minutach ich trener, Damian Wleklak poprosił o czas. Wybrzeże wyrównało wynik, ale Nafciarze w ciągu kilku minut doprowadzili do 4-bramkowej przewagi.

PowiązaneTematy

Dla Nafciarzy w tym czasie zasłużył się Maciek Gębala, który tylko przez 15 minut zdobył 5 bramek. Końcówka spotkania to właściwie jednoosobowy pokaz umiejętności Michała Daszka, który w ciągu 12 minut siedmiokrotnie celnie zaatakował bramkę Wybrzeża. Dzięki temu wynik pierwsze części meczu brzmiał 21:12.

Druga połowa to pojawienie się na boisku Adama Morawskiego, Tomka Gębali i Valentina Ghione’a. Nafciarze nadal utrzymywali swoją przewagę, choć tempo gry było już spokojniejsze. W 54. minucie wynik brzmiał 34:21 i goście mogli godzić się już z przegraną. Euforię kibiców wzbudziło trafienie Pawła Niewrzawy, kiedy to po swojej nieudanej próbie zebrał w powietrzu piłkę i rzutem za plecami trafił celnie w bramkę. Magiczna granica 40 bramek nie została przekroczona, ale zwycięstwo Wisły jest znaczne – ostatecznie wynosi 39:27.

Orlen Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk 39:27 (21:12)

Orlen Wisła: M.Wichary (29% 5/16, 0/1 k), A.Morawski (35% 5/19, 3/4 k), M.Daszek(7, 1/1k), L.Mihić(3), A.Wiśniewski(1), V.Ghionea(2, 0/1k), Z.Kwiatkowski(2), M.Gębala(9), M.Piechowski(3), T.Rocha(2), S.Ivić(2), M.Tarabochia(2), M.Pušica(3), G.Duarte(1), D.Zhitnikov(1), T.Gębala(1),

Wybrzeże: A.Chmieliński (10% 1/19, 1/1 k), M.Pieńczewski (21% 5/23, 0/1 k), J.Sulej, M.Skwierawski, P.Abram(2), M.Podobas(1), Ł.Rogulski(6, 1/2k), M.Wróbel(2), R.Olivieira(2), P.Niewrzawa(10, 0/1k), A.Kondratiuk(4, 1/2k),

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, M.Pušica, – M.Podobas, P.Niewrzawa,

Kary: Orlen Wisła 4 min (Z.Kwiatkowski 2 min, M.Tarabochia 2 min, ) – Wybrzeże 4 min (Ł.Rogulski 2 min, M.Wróbel 2 min).

źródło: SPR Wisła Płock