Wisła wygrywa z Górnikiem Zabrze. Nafciarze w finale mistrzostw Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czteropunktowym zwycięstwem zakończył się czwartkowy mecz Orlen Wisły Płock. Nafciarze pokonali ekipę Górnika Zabrze, dzięki czemu wezmą udział w finale mistrzostw Polski.

Czwartkowe spotkanie było już trzecim bojem z Górnikiem Zabrze. Oba poprzednie Nafciarze zakończyli pewnymi zwycięstwami, które poprzedzał nie najlepszy początek w wykonaniu płockich piłkarzy. Identyczna sytuacja miała miejsce w trzeciej, jak się później okazało ostatecznej, konfrontacji. Podopieczni Manolo Cadenasa znów zbyt nonszalancko zagrali w obronie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. To właśnie przez błędy w defensywie w 12. minucie tablica świetlna pokazywała wynik 7:4.

Szkoleniowiec płocczan poprosił o czas, który wpłynął na postawę Orlen Wisły. Niemoc strzelecką przełamał Eklemović, który tuż po wznowieniu trafił na 7:5. Niestety, worek z golami nie rozsypał się zgodnie z planem. Bramkarz Górnika popisywał się efektownymi paradami. Na domiar złego, gospodarze atakowali – w 18. minucie prowadzili już czterema “oczkami”.

Wiślacy rozpoczęli pogoń za wynikiem, do czego przyczyniły się roszady w składzie. Na boisku pojawił się Vedran Zrnić, który nadał tempa w ataku. To głównie dzięki niemu gonitwa przyniosła efekt. Na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy Kamil Syprzak doprowadził do remisu 13:13. Ostatecznie piłkarze schodzili do szatni przy rezultacie 15:15.

Po wznowieniu szczypiorniści z Płocka zaczęli przejmować inicjatywę w meczu. W pewnym momencie przewaga Nafciarzy urosła do pięciu punktów. Znakomicie rozgrywał Nikola Eklemović, który nie tylko zaliczał asysty, ale też znajdował drogę do bramki.

Orlen Wisła Płock nie oddała prowadzenia do końca meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 36:32 dla płocczan. Oznacza to, że podopieczni Manolo Cadenasa awansowali do finału mistrzostw Polski – po raz 25. z rzędu (od 1990 roku).

Górnik Zabrze – ORLEN Wisła Płock 32:36 (15:15)

ORLEN Wisła: Šego, Wichary – Kwiatkowski, Zrnić 6(1k), Kević 2(2k), Wiśniewski 3, Nenadić 4(1k), Ghionea 4, Jurkiewicz, Toromanović 3, Syprzak 3, Lijewski 4, Eklemanović 4, Montoro, Nikčević 3

Górnik: Kicki, Suchowicz, Kornecki – Orzechowski 1, Niedośpiał, Nat 1, Mokrzki, Stodtko 1, Kuchczyński 2, Kubisztal 9(3k), Jurasik 12, Buskou 1, Tomczak 3, Twardo, Kandora 2.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji