Wisła wygrywa z Azotami Puławy [ZDJĘCIA]

Przeczytajrównież

Orlen Wisła Płock odniosła pewne zwycięstwo nad Azotami Puławy w ramach 7. kolejki PGNiG Superligi.

To nie był łatwy mecz. Orlen Wisła ewidentnie źle rozpoczęła spotkanie. W pierwszych minutach gospodarzom brakowało koncentracji i pomysłu na grę. Niemoc Nafciarzy wykorzystali piłkarze z Puław, którzy wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Atakom Orlen Wisły brakowało tempa, a obrona ani przez chwilę nie tworzyła monolitu. Widać było, że głowy płocczan zostały gdzieś w szatni.

Impas został przerwany dopiero w 6. minucie meczu, kiedy to trener Cadenas poprosił o przerwę. Słowa Hiszpana podziałały na piłkarzy z Płocka jak zimny prysznic, którzy tuż po powrocie na parkiet trafili dwa razy z rzędu. Pełne przebudzenie gospodarzy nastąpiło jednak dopiero po kwadransie gry. Obrona w końcu zaczęła funkcjonować, a kontaktową bramkę strzelił Valentina Ghionei (9:10).

W 24. minucie Orlen Wisła Płock wyszła na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 13:11. Wiślacy poszli za ciosem, dorzucając kolejne trafienia i jednocześnie zmuszając trenera Bogdana Kowalczyka do poproszenia o kolejną przerwę dla swoich podopiecznych. Wynik 18:12 do przerwy mógł uspokoić zebranych w Orlen Arenie kibiców.

Po zmianie stron Nafciarze kontynuowali atak na bramkę przyjezdnych i od pierwszych minut zaczęli powiększać swoją przewagę. Wzorcową skutecznością imponował Petar Nenadić, który wraz z „Dżonym” siali popłoch w szeregach obronnych Azotów. W 39. minucie przewaga Wiślaków sięgnęła dziewięciu oczek (25:16).

Dzięki tak dużej przewadze punktowej, Manolo Cadenas mógł przetestować nowe ustawienia drużyny. Szansę na grę otrzymał Mateusz Góralski, szkoleniowiec przetestował też ustawienie z Ivanem Nikceviciem na środku rozegrania. Nafciarze utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalem i ostatecznie zwyciężyli 36:31.

Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy 36:31 (18:12)

Orlen Wisła: M.Wichary, M.Šego – A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(9, 2/2k), M.Góralski, I.Nikčević(6), K.Syprzak(2), M.Toromanović(2), Z.Kwiatkowski, P.Nenadić(5, 0/1k), B.Kavaš(2), M.Jurkiewicz(4), M.Lijewski(2)

Azoty: R.Grzybowski, M.Stęczniewski, J.Sobol(7, 2/2k), A.Skrabania(3), P.Krajewski(3), M.Jankowski, M.Kus(1), K.Łyżwa(2), A.Babicz(3), M.Szyba(3), R.Przybylski(1), P.Masłowski(8)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, K.Syprzak – P.Krajewski, M.Szyba

Kary: Orlen Wisła 12 min (B.Kavaš 4 min, A.Wiśniewski 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min, M.Toromanović 2 min, K.Syprzak 2 min) – Azoty 8 min (M.Kus 4 min, M.Jankowski 2 min, P.Masłowski 2 min).