Wisła wygrywa w Bytowie. Piłkarska elita o krok!

Do meczu z drużyną z Bytowa Nafciarze przystępowali bez zawieszonych za kartki Bartłomieja Sielewskiego, Maksymiliana Rogalskiego oraz Mikołaja Lebedyńskiego. Płocczanie pokonali Drutex-Bytovię Bytów 2:1.

W miejsce zawieszonych zawodników do składu wskoczyli Damian Byrtek, Emil Drozdowicz i Wojciech Łuczak. Opaskę kapitana na ramieniu dzierżył za to Seweryn Kiełpin.

PowiązaneTematy

Pretendenci do awansu objęli prowadzenie w 26. minucie, kiedy to indywidualną akcją popisał się Cezary Stefańczyk i Nafciarze do przerwy prowadzili 1:0.

Po zmianie stron drugą bramkę  w 52. minucie dołożył Arkadiusz Reca. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie autorstwa Michała Jakubowskiego.

W innych interesujących nas meczach 27. kolejki I ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował ze Stomilem Olsztyn 1:1, a Olimpia Grudziądz pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:2. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwo podopieczni Marcina Kaczmarka powiększyli przewagę nad trzecim w tabeli Zawiszą do 12 punktów. Do końca rozgrywek pozostało 7 kolejek.

Drutex-Bytovia Bytów – Wisła Płock 1:2

Bramki: Jakóbowski 80′ – Stefańczyk 26′, Reca 52′

Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad – 22. Wojciech Wilczyński (61, 25. Adrian Chomiuk), 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz – 29.Jakub Serafin, 6. Michał Rzuchowski, 26. Arkadiusz Czarnecki (61, 14.Mateusz Klichowicz), 28. Kamil Wacławczyk, 24. Omar Monterde (72, 10.Michał Jakóbowski) – 11. Janusz Surdykowski.

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 91. Damian Byrtek, 25. Przemysław Szymiński, 95. Patryk Stępiński – 7. Damian Piotrowski (65, 16. Fabian Hiszpański), 18. Piotr Wlazło, 89. Wojciech Łuczak, 41. Dimityar Iliev (86, 23. Piotr Mroziński), 9. Arkadiusz Reca – 19. Emil Drozdowicz (81, 33. Lukáš Kubus).