Wisła wygrała kolejny sparing [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lider 2. Ligi i najpoważniejszy kandydat do awansu – Pogoń Siedlce była w sobotnie przedpołudnie rywalem piłkarzy nożnych Wisły Płock. Nafciarze teraz udają się na czterodniowe zgrupowanie.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Nafciarzy, którzy stworzyli sobie kilka doskonałych okazji do zdobycia gola. Znakomicie w bramce Pogoni spisywał się Karol Budzikur, który dał się pokonać tylko raz, kiedy to kapitalne prostopadłe podanie Jacka Góralskiego na bramkę w sytuacji sam na sam zamienił Łukasz Sekulski.

Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat i oddali kilka strzałów na naszą bramkę, ale bramkarz Wisły, Daniel Szczepankiewicz, spokojnie poradził sobie z zagrożeniem.

Wisła oczywiście też atakowała, stworzyła sobie kolejnych kilka okazji, ale ostatecznie potwierdziła swoją zdecydowaną wyższość w tym meczu “tylko” dwoma golami. Akcje na 2:0 i 3:0 były podobne. Młody pomocnik, Damian Dombrowski, zagrywał ze środka pola do Cezarego Stefańczyka, który dośrodkowywał w pole karne. Przy drugim golu najwyższy zawodnik Wisły, Marcin Krzywicki, ściągnął na siebie obrońcę, a znakomicie zamykający akcję Marcin Burkhardt dopełnił formalności. Trzeci gol również padł podobnie, z tym, że skierował piłkę do siatki, zamiast zawodnika Nafciarzy, obrońca Pogoni Daniel Dybiec.

W meczu z Pogonią urazu mięśnia czworogłowego doznał doświadczony Janusz Dziedzic. Po prześwietleniach USG okaże się, czy kontuzja jest poważna.

Wisła Płock – Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)
1:0 Łukasz Sekulski 35.
2:0 Filip Burkhardt 80.
3:0 Daniel Dybiec 90. (sam.)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 93. Daniel Szczepankiewicz) – 16. Fabian Hiszpański (46, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić (45, 5. Bartłomiej Sielewski), 26. Dawid Abramowicz (46, 24. Kamil Hempel) – 7. Krzysztof Janus (46, 13. Tomasz Grudzień), 4. Jacek Góralski (46, 25. Filip Burkhardt), 18. Piotr Wlazło, Albert Taar (46, 10. Janusz Dziedzic, 70, 17. Damian Dombrowski), 22. Łukasz Kacprzycki (46, 8. Paweł Kaczmarek) – 9. Łukasz Sekulski (46, 11. Marcin Krzywicki).
Pogoń: Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 6. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka, 17. Przemysław Rodak, 22. Wojciech Wocial, 19. Krystian Wójcik, 5. Hubert Tomalski – 20. Łukasz Zaniewski.
Po przerwie wchodzili: Piotr Antoszczuk, Cezary Demianiuk, Kamil Dmowski, Adrian Dziubiński, Bartosz Kaszubowski, Piotr Kosiorowski, Marcin Paczkowski, Bartosz Tarachulski i Jakub Więzik.

We wtorek, 18 lutego Wisła wyjedzie na czterodniowe zgrupowanie do Kamienia koło Rybnika na Śląsku, gdzie zagra dwa sparingi – w środę z pierwszoligowym GKS-em Tychy i w sobotę z drugoligowym Rozwojem Katowice.