Wisła wygrała drugi sparing

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłkarze nożni Wisły Płock, przebywający od kilku dni na obozie kondycyjnym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, spotkali się w sobotę w grze kontrolnej z Arką Gdynia.

Spotkanie dwóch drugoligowych zespołów, rozgrywane przy kilkunastostopniowym mrozie, nie było zbyt ciekawym widowiskiem. Po obu zespołach widać zmęczenie forsownymi treningami, warunki atmosferyczne również nie sprzyjały przeprowadzaniu kombinacyjnych, urozmaiconych akcji.

Wisła zdobyła prowadzenie w 17. minucie po ładnym strzale głową obrońcy Pawła Magdonia, który wykończył doskonałe dośrodkowanie Pawła Kaczmarka. Nafciarze mieli świetną sytuację do podwyższenia wyniku, ale zmarnował ją w 71. minucie testowany estoński zawodnik Albert Taar, który w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. W 80. minucie, na 10 minut przed końcem meczu, kapitalnym lobem z ponad dwudziestu metrów popisał się Tomasz Grudzień i ustalił wynik meczu na 2:0.

To drugie zwycięstwo w grze sparingowej płockiej Wisły. Podczas pobytu nad morzem podopieczni trenera Pawła Kaczmarka zagrają także z Gryfem Wejherowo (29 stycznia) i Bytovią Bytów (1 lutego).

Arka Gdynia – Wisła Płock 0:2 (0:1)
0:1 Paweł Magdoń 17.
0:2 Tomasz Grudzień 80.
Arka: Dawid Kędra (46. Michał Szromnik) – Adrian Budka (46. Sławomir Cienciała), Michał Marcjanik (46. Radosław Robakowski), Kamil Juraszek (46. Krzysztof Sobieraj), Piotr Tomasik (46. Gláuber) – Michał Jankowski (46. Robert Sulewski), Tomasz Jarzębowski (46. Radosław Pruchnik), Michał Rzuchowski (46. Michał Nalepa), Mateusz Szwoch (46. Gabriel Avans), Paweł Wojowski (46. Marcin Radzewicz) – Arkadiusz Aleksander (46. Michał. Szubert).
Wisła: Seweryn Kiełpin (46. Daniel Szczepankiewicz) – Fabian Hiszpański (46. Cezary Stefańczyk), Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń (46. Marko Radić), Dawid Abramowicz (46. Kamil Hempel) – Krzysztof Janus (46. Łukasz Kacprzycki), Jacek Góralski (71. Damian Dombrowski), Piotr Wlazło, Filip Burkhardt (46. Albert Taar), Paweł Kaczmarek (46. Tomasz Grudzień) – Marcin Krzywicki (46. Łukasz Sekulski).

Przed ekipą Marcina Kaczmarka kolejne dni ciężkiej pracy nad przygotowaniem fizycznym. Po powrocie z Cetniewa zawodnicy będą trenowali  na własnych obiektach w Płocku i zagrają kolejne mecze sparingowe:

• 04.02. – Olimpia Grudziądz (Świecie);
  • 08.02. – Olimpia Elbląg (Płock);
  • 12.02. – Pelikan Łowicz (Płock);
  • 15.02. – Pogoń Siedlce (Płock).

Od 18.02. do 22.02 odbędzie się krótkie zgrupowanie w Kamieniu koło Rybnika na Śląsku i następne gry kontrolne:

• 19.02. – GKS Tychy (Rybnik);
  • 22.02. – Rozwój Katowice (Rybnik).

W ostatnim sparingu Wisła zagra 1 marca w Płocku ze Stomilem Olsztyn, a już tydzień później Nafciarzy czeka pierwszy mecz ligowy z liderem tabeli – Górnikiem Łęczna.