Wisła rozpoczyna walkę o medale [KONKURS]

REKLAMA

Już w najbliższy piątek szczypiorniści Wisły Płock rozpoczną zmagania w rozgrywkach play-off PGNiG Superligi. Cel zespołu od początku sezonu jest jeden – zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski. Pierwszą przeszkodą na drodze do złota będzie Chrobry Głogów. Mamy dla Was bilety na ten mecz.

Płocczanie rundę zasadniczą zakończyli na pozycji wicelidera, dzięki czemu aż do półfinału mają zapewnioną przewagę własnego parkietu. Przywilej ten tym bardziej stawia Nafciarzy w roli faworyta do walki o medal. Jednak, jak wszyscy wiemy, faza play-off rządzi się swoimi prawami i wszystko może się zdarzyć. Każdy, nawet mały błąd może oddalić nas od upragnionego marzenia. Dlatego teraz trzeba grać już każdy mecz na 100%, by nie powtórzyła się sytuacja z 2010 roku, kiedy pod wodzą Olivera Jensena w półfinale ulegliśmy zespołowi z Kwidzyna i musieliśmy pocieszyć się tylko brązowym medalem.

PowiązaneTematy

Wisła medal mistrzostw Polski zdobywa nieprzerwanie od 1990 roku – żaden inny polski zespół w piłce ręcznej nie może poszczycić się takim osiągnięciem. Wyrównać rekord Nafciarzy ma szanse jedynie Montex Lublin, w ogólnym rankingu drużyn męskich i żeńskich zajmuje drugą pozycję. Lublinianki z „pudła” na krajowym podwórku nie schodzą od dwudziestu lat, a przed świętami zrobiły milowy krok w stronę osiemnastego tytułu mistrza Polski, a co za tym idzie, 21. medal w historii klubu.

Z Chrobrym w całej historii spotkań tylko dwa razy ulegliśmy i nigdy nie miało to miejsca na naszej ziemi. Gdy ostatnim czasem drużyna z Głogowa przyjechała do Płocka, padł wynik 36:24 dla Nafciarzy. Także płocczanie w tym sezonie byli górą na Dolnym Śląsku, wygrywając 27:21. Czy zatem 10 kwietnia Wisła zrobi pierwszy krok do upragnionego tytułu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Niemniej jednak musimy pamiętać, że Chrobry w sezonie 2005/06 wyeliminował w półfinale Vive Kielce i po dramatycznych meczach finałowych z Wisłą Płock zdobył ostatecznie historyczny srebrny medal mistrzostw Polski. Dlatego w piątek wspomóżmy wszyscy Wisłę gorącym dopingiem! Wygrajmy razem ten mecz! Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Wisła Płock – Chrobry Głogów 10 kwietnia 2015 godzina 17.

Konkurs

Specjalnie dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania jest aż 5 podwójnych wejściówek na to spotkanie. Aby je zdobyć, należy ułożyć krótki, dwuwersowy wiersz, zagrzewający Nafciarzy do walki o podium i wpisać go w komentarzu pod tym artykułem. Na Wasze wpisy czekamy do jutra, 10 kwietnia, do godz. 10. Wygrywa pięć osób, które ułożą najprzyjemniejszy – według redakcji – wierszyk.

Uwaga! Należy podać poprawny adres e-mail w trakcie wpisywania komentarza – jest to konieczne do powiadomienia o sposobie odebrania biletów.