Wisła remisuje w Chojnicach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłkarze nożni Wisły Płock udali się do Chojnic, gdzie zmierzyli się z miejscową Chojniczanką. Po serii zwycięstw, apetyt na dobry wynik był duży. Potęgował go też fakt, że w dotychczasowych pojedynkach z Chojniczanką Wiślacy nie byli w stanie strzelić przeciwnikowi ani jednego gola. 

O przeszłości spotkań obu zespołów pamiętali gospodarze, którzy od pierwszych chwil chcieli tę szczęśliwą passę podtrzymać. Piłkarze z Chojnic atakowali szybko, łamiąc jednocześnie defensywę Nafciarzy. W sytuacjach podbramkowych brakowało jednak wykończenia. Nieskutecznie atakowali też Wiślacy. Niemoc strzelecka została przełamana w 26. minucie. Wówczas to Krzysztof Janus popisał się fantastycznym trafieniem.

Radość nie trwała jednak długo. Cztery minuty później, po pięknej, kombinacyjnej akcji, piłkę głową w siatce umieścił Rafał Siemaszko, doprowadzając jednocześnie do remisu. Od tego momentu to gospodarze zdominowali grę. Wynik pozostał jednak niezmienny do końca pierwszej połowy.

W drugiej części meczu to Wisła częściej atakowała, chcąc trafić do siatki po raz drugi. Niestety, dobrze radzili sobie obrońcy Chojniczanki, którzy grali bardziej agresywnie. Gospodarze zaczęli faulować, posypały się też żółte kartki. Obie drużyny miały kilka okazji na ustanowienie wyniku, lecz w każdej z nich brakowało dobrego wykończenia. W efekcie wynik nie zmienił się, a mecz zakończono remisem i podziałem punktów.

Kolejne spotkanie, również wyjazdowe, odbędzie się już w przyszły weekend w Olsztynie. Nafciarze o trzy punkty powalczą tam z miejscowym Stomilem. Początek spotkania 9 listopada o 12.30.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 1:1

  • 1:0 Krzysztof Janus (26.)
  • 1:1 Rafał Siemaszko (30.)

Chojniczanka: 12. Rafał Misztal – 20. Daniel Chyła, 2. Michał Markowski, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka – 8. Paweł Iwanicki (70, 25. Wojciech Lisowski), 27. Przemysław Czerwiński, 23. Krystian Feciuch, 5. Paweł Zawistowski, 9. Marek Gancarczyk – 11. Rafał Siemaszko (83, 3. Błażej Radler).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 23. Paweł Magdoń, 16. Fabian Hiszpański – 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło, 41. Dimitar Iliev (86, 24. Mikołaj Lebedyński), 22. Łukasz Kacprzycki (46, 2. Patryk Stępiński) – 9. Marcin Krzywicki (46, 10. Piotr Ruszkul).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji