Wisła remisuje u siebie [ZDJĘCIA]

W drugim meczu nowego sezonu Wisła Płock podejmowała u siebie drużynę Pogoń Siedlce. Nafciarze zremisowali z beniaminkiem 1:1.

Pierwsza połowa spotkania to dobra gra płockiego zespołu. Nafciarze przeważali na boisku i już w pierwszych minutach mieli szansę objąć prowadzenie. Wiślacy utrzymywali się przy piłce i często znajdowali się pod bramką Pogoni. Goście zaś przyjęli taktykę kontrataków.

Wisła prezentowała przemyślaną grę i w 18. minucie strzeliła pierwszą bramkę. Niestety, sędzia spotkania zadecydował, iż padła ona ze spalonego. Nieuznana bramka zmobilizowała gości, którzy rzucili się do ataku i objęli prowadzenie. W 22. minucie drogę do bramki odnalazł Cezary Demianiuk.

Po tym trafieniu tempo meczu spadło, a przewaga na murawie Wisły zmalała. Na szczęście przebudzenie nastąpiło w 37. minucie spotkania. Gola kontaktowego dla Wisły zdobył Filip Burkhardt, który zdecydował się na strzał zza pola karnego.

Wynik spotkania do końca nie uległ już zmianie. W drugiej połowie apetyt na ustanowienie wyniku mieli co prawda zarówno piłkarze z Płocka, jak i z Siedlec, lecz bramkarze obu ekip stanęli na wysokości zadania.

Wisła Płock – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 6. Maciej Kostrzewa, 16. Fabian Hiszpański – 7. Krzysztof Janus, 26. Wojciech Zyska (69, 10. Piotr Ruszkul), 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt, 8. Paweł Kaczmarek (63, 22. Łukasz Kacprzycki) – 41. Dimityr Ilijew (74, 9. Marcin Krzywicki).

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 10. Piotr Kosiorowski, 3. Michał Grudniewski, 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak – 27. Michał Ogrodnik, 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 99. Paweł Drażba (61, 28. Michał Kitliński) – 21. Cezary Demianiuk (80, 14. Bartosz Tarachulski), 9. Maciej Tataj (71, 95. Daniel Ciechański).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!