Wisła przegrywa po słabym meczu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W jednym z meczów kończących 14. kolejkę piłkarskiej I ligi, Wisła Płock przegrała na własnym boisku z Chrobrym Głogów 0-1 (0-1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla głogowian Damian Sędziak. Niedzielna porażka “Nafciarzy” przerwała ich serię czterech kolejnych zwycięstw u siebie.

W początkowych minutach tego pojedynku obie drużyny nie rozpieszczały kibiców. Co prawda, to gospodarze osiągnęli przewagę, próbowali akcji oskrzydlających, jednak brakowało im wykończenia. Pierwszą naprawdę dobrą sytuację strzelecką stworzyli jednak goście. W 21. minucie na bramkę Seweryna Kiełpina uderzał Maciej Górski, który próbował sfinalizować długie podanie ze środka boiska Szymona Drewniaka.

Dwie minuty później błąd Bartłomieja Sielewskiego i Wojciecha Łuczaka, przyniósł gościom pierwszego gola. Płoccy zawodnicy nie mogli zdecydować się kto ma wybić piłkę, którą ostatecznie zabrał im Łukasz Szczepaniak. Zawodnik głogowian podał do wbiegającego z prawej strony w pole karne Dominika Kościelniaka. Młody skrzydłowy Chrobrego zagrał wzdłuż bramki, gdzie czyhał Damian Sędziak i bez problemów skierował piłkę do siatki.

Wisła w pierwszej połowie nie potrafiła odpowiedzieć na bramkę przyjezdnych. W dalszym ciągu płocczanie posiadali optyczną przewagę, z której kompletnie nic nie wynikało. Najlepszą, choć przypadkową okazję, “Nafciarze” mieli w 34. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym po rzucie wolnym odnalazł się Piotr Wlazło, który trafił wprost w Sławomira Janickiego. Kolejną sytuację gospodarze stworzyli w 45. minucie. Tym razem na bramkę głogowian uderzał Łuczak, ale ponownie pewną interwencją popisał się Janicki.

Drugą połowę “Wiślacy” rozpoczęli nieco żwawiej, jednak w dalszym ciągu nie oddawali strzałów na bramkę Chrobrego. Goście natomiast w 56. minucie dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Kiełpina. Najpierw po podaniu Szczepaniaka, niecelnie uderzał Górski. A chwilę później najlepszy strzelec gości wystawił piłkę Marcelowi Gąsiorowi, który jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

W 63. minucie bliski szczęścia był Dimitar Iliev, którego strzał o centymetry minął bramkę głogowian. Na tę sytuację bardzo szybko odpowiedzieli przyjezdni. Na 30. metrze przed płocką bramką, piłkę Damianowi Piotrowskiemu zabrał Drewniak, który błyskawicznie uruchomił Górskiego. Głogowski snajper zbyt długo zbierał się jednak do oddania strzału i piłkę zdążył wybić mu jeden z obrońców.

Ostatnie dwadzieścia minut to coraz częstsze ataki płocczan, którzy w końcu zaczęli oddawać strzały. Golkipera Chrobrego próbowali zaskoczyć Mikołaj Lebedyński, Iliev, Łuczak oraz Jakub Bąk, jednak uderzali oni bardzo niecelnie. Z kolei goście, gdy tylko nadarzyła się okazja próbowali szybko kontrować.

Taki obraz gry utrzymał się już do końca spotkania i ostatecznie to przyjezdni wyjeżdżają z Płocka z kompletem punktów. Warto wspomnieć, że dla podopiecznych Ireneusza Mamrota było to pierwsze w historii zwycięstwo nad Wisłą Płock.

W następnej kolejce “Nafciarze” zmierzą się w Bydgoszczy z tamtejszym Zawiszą. Spotkanie, które urasta do miana jednego z hitów 15 serii spotkań, odbędzie się w sobotę 31 października o godzinie 15.

Wisła Płock – Chrobry Głogów 0-1 (0-1)
Bramka: Damian Sędziak 23

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 95. Patryk Stępiński – 16. Dominik Kun (46, 7. Damian Piotrowski), 18. Piotr Wlazło, 87. Wojciech Łuczak (80, 21. Maksymilian Rogalski), 41. Dimitar Iliev, 9. Arkadiusz Reca (61, 10. Jakub Bąk) – 11. Mikołaj Lebedyński.

Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki – 16. Michał Ilków-Gołąb, 20. Damian Byrtek, 93. Łukasz Bogusławski, 22. Adam Samiec – 17. Damian Sędziak (76, 36. Wołodymyr Hudyma), 10. Marcel Gąsior (89, 3. Michał Michalec), 25. Szymon Drewniak, 2. Łukasz Szczepaniak, 23. Dominik Kościelniak (84, 6. Karol Hodowany) – 18. Maciej Górski.

Żółte kartki: Łuczak, Wlazło – Gąsior.
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).