Wisła przegrała w pierwszym sparingu na Śląsku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pierwszoligowy GKS Tychy był pierwszym naszym rywalem Wisły Płock w czasie krótkiego zgrupowania w Kamieniu koło Rybnika. Tym razem odbyło się bez kompromitującej wpadki sędziego, lecz przebieg spotkani był podobny do tego z rundy jesiennej.

Gra toczyła się przy przewadze Wisły. Piłkarze z Płocka cały czas prowadzili grę, a rywale zmuszeni byli cofnąć się całym zespołem na własną połowę. Rywal czyhał na kontrę.

W pierwszych 30. minutach to Nafciarze tworzyli więcej sytuacji, z których jedna zakończyła się bramką. Po ładnym dośrodkowaniu Kamila Hempela i zagraniu piłki ręką przez obrońcę sędzia odgwizdał rzut karny dla Nafciarzy. Tę okazję wykorzystał Bartłomiej Sielewski.
Niestety losy meczu niebawem się zmieniły. Wisła popełniła dwa proste błędy w środku pola przy wyprowadzaniu piłki. Tyszanie wykorzystały okazje. Doszło do dośrodkowań, które zakończyły się celnymi główkami. Piłka znalazła drogę do bramki dwukrotnie. Piłkarze schodzili do szatni z wynikiem 2:1 dla GKS-u.

W drugiej połowie Wisła wciąż utrzymywała się przy piłce, niestety zabrakło skuteczności, a świetne okazje, jakie wypracowali sobie Nafciarze zostały zmarnowane. Losy spotkania nie uległy zmianie.

Przebieg spotkania był podobny do spotkania z października, kiedy to sędzia Robert Małek pokazał dwukrotnie żółtą kartkę piłkarzowi rywali i nie pokazał czerwonej. Wtedy to również Nafciarze przez cały mecz przeważali i tyszanie czyhali na kontry, dzięki temu wygrali jedną bramką.

W spotkaniu z GKS nie zobaczyliśmy Janusza Dziedzica, który w meczu z Pogonią Siedlce naderwał mięsień czworogłowy i co najmniej przez najbliższych kilkanaście dni będzie leczył kontuzję.

GKS Tychy – Wisła Płock 2:1 (2:1)
0:1 Bartłomiej Sielewski (22. karny)
1:1 Tomáš Dočekal (35.)
2:1 zawodnik testowany (40.)
GKS: Marek Igaz (46. Piotr Misztal) – Mariusz Masternak (46. Tomasz Balul), Łukasz Kopczyk, Adrian Chomiuk, Mateusz Mączyński – Ivica Žunić, Mariusz Zganiacz , Paweł Smółka (46. Mateusz Bukowiec) – 23. Robert Dynowski (46. Damian Szczęsny), Marcel Gąsior (35. zawodnik testowany), Tomáš Dočekal.
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 93. Daniel Szczepankiewicz) – 16. Fabian Hiszpański (46, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń (65. 5. Bartłomiej Sielewski), 5. Bartłomiej Sielewski (46. 14. Marko Rardić), 24. Kamil Hempel (46, 26. Dawid Abramowicz) – 7. Krzysztof Janus (60. 13. Tomasz Grudzień), 4. Jacek Góralski (70. 17. Damian Dombrowski), 18. Piotr Wlazło (65. 25. Filip Burkhardt), 25. Filip Burkhardt (46. 6. Albert Taar), 8. Paweł Kaczmarek (46. 22. Łukasz Kacprzycki)- 11. Marcin Krzywicki (46. 9. Łukasz Sekulski).

Przed ekipą Marcina Kaczmarka jeszcze trzy dni zgrupowania na Śląsku. Drużyna pracowała będzie nad szybkością oraz siłą eksplozywną (osiąganiem maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie). Na zakończenie treningów w Kamieniu Wisła zmierzy się z drugoligowym Rozwojem Katowice. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 11.