REKLAMA

Wisła Płock wśród drużyn Ekstraklasy

REKLAMA

W piątek, 20 marca, w balonie znajdującym się wśród obiektów kompleksu Wisły Płock, odbędzie się Mini Ekstraklasa, czyli rozgrywki drużyn, złożonych z uczniów klas 1-3. 

Mini Ekstraklasa to wspólna inicjatywa Młodzieżowego Domu Kultury, Wisły Płock oraz Szkoły Podstawowej nr 11. To kolejna akcja, mająca na celu zachęcenie młodzieży do czynnego uprawiania sportu. Koordynatorem z ramienia szkoły jest Joanna Szymborska, wychowawczyni klasy 2C. – Nasza szkoła stawia na aktywność sportową wśród dzieci. Chodzi o to, aby dzieci odeszły sprzed telewizora czy komputera i poznały smak rywalizacji oraz skorzystały z uroków sportu – powiedziała.

Z ramienia MDK-u i Wisły Płock, projekt organizuje Zbigniew Tomaszewski. – Projekt powstał z miłości do dzieci. Wisła Płock zawsze chętnie włącza się w tego typu akcje, a skoro liczymy na awans do ekstraklasy, to chcemy pokazać dzieciom odrobinę atmosfery podczas meczów oraz zapoznać ich z piłką nożną, także w kibicowskim wydaniu – przyznał.Podczas piątkowych rozgrywek, w balonie zobaczymy przede wszystkim młodych piłkarzy oraz dzieci, które potrafią prawdziwie kibicować. Joanna Szymborska zdradziła nam, że przygotowywana jest prawdziwa, kibicowska oprawa, na którą będą składały się między innymi przyśpiewki klubowe. Uczniów podzielono na 9 zespołów, którym nadano nazwy znane z Ekstraklasy. Wśród Wisły Kraków, Zawiszy Bydgoszcz czy Legii Warszawy, znajdzie się też, oczywiście, Wisła Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU