Wisła Płock przed wiosną. „Ten sezon niesie duże nadzieje dla drużyny”

REKLAMA

W środę odbyła się konferencja, podsumowująca przygotowania Wisły Płock do wiosennego sezonu ekstraklasy. Jak zapewnia klub, Nafciarze są sprawni i gotowi.

7 lutego odbyła się konferencja, podsumowująca przygotowania Wisły Płock do rozpoczęcia wiosennego sezonu Ekstraklasy. Trener Jerzy Brzęczek zapewnił, że wszyscy gracze są w dobrej formie i mogą grać, jednak przyznał, że nie może powiedzieć jeszcze, jaki dokładnie skład wystawi w najbliższym meczu. Pierwsze spotkanie ma być wyjątkowo wymagające – Górnik Zabrze ma ambicje walki o tytuł mistrza, ale Nafciarze nie zamierzają im odpuścić.

PowiązaneTematy

Trener powiedział, że ten sezon niesie duże nadzieje dla drużyny, zawodnicy czują, że stoi przed nimi duża szansa. Jerzy Brzęczek zauważył, że gdyby podliczyć punkty, to w zeszłym roku Wisła Płock byłaby siódmą siłą piłkarską w Polsce. Jednak ma to nie zmieniać faktu, że Nafciarze podchodzą z dużą pokorą do tego, co ich czeka w sezonie wiosennym.

Nowy zawodnik Nafciarzy, Oskar Zawada, podczas konferencji powiedział, że po przeniesieniu się do Płocka czuje się bardzo dobrze. – Przyjazd do Polski dał mi więcej powietrza – skomentował Oskar Zawada. Jego zdaniem, Płock daje dobre warunki do rozwoju i ma fajne położenie, które pozwala na szybkie dojazdy na każdy mecz.

Prezes klubu Jacek Kruszewski opowiedział o tym, że pod względem transferowym drużyna jest zadowolona. Była potrzeba zdobycia bramkarza oraz napastnika, i graczy na te pozycje udało się pozyskać. Jednocześnie zaznaczył, że liczą się i są przygotowani na to, że w trakcie sezonu może dojść do odkupienia któregoś z czołowych zawodników, gdyż zagraniczne kluby są zainteresowane zakupem zawodników z Wisły Płock.