Wisła pewnie pokonuje Wybrzeże

Przeczytajrównież

Miało być wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie, a jak było, każdy widział… Wybrzeże walczyło na ile było w stanie, ale znów górą była Wisła Płock.

Początek meczu był dość dużym zaskoczeniem dla każdego fana piłki ręcznej w Płocku i nie tylko. Gospodarze rozpoczęli dość mocno, czym zaskoczyli płocczan i być może nawet samych siebie. W 13. minucie po golu Huberta Korneckiego, przy wyniku 8:5, Manolo Cadenas poprosił o czas. Przerwa na żądanie chyba podziałał motywująco na nafciarzy, który kilka chwil później, a dokładnie w 19. minucie wyszli na prowadzenie 9:10. Od tej chwili na parkiecie rządziła Wisła, a chęć do gry gospodarzom odbierał Marcin Wichary, który chyba powraca do dobrej formy. Świetna gra w obronie i szybkie kontry pozwoliły uciec na dość bezpieczną przewagę. Na przerwę Wisła schodziła z prowadzeniem 12:18.

W drugiej odsłonie działo się niewiele, a super zmianę w bramce Marcinowi Wicharemu dał Adam Morawski, który pomógł nafciarzom zbudować jeszcze większą przewagę bramkową. W 41. minucie było już 16:26 dla Wisły. Mecz był pod kontrolą ekipy z Płocka, która grała dobrze w defensywie i dzięki temu nie musiała się martwić o wynik. Na dziewięć minut przed końcem Wisła wyszła na najwyższe w tym meczu prowadzenie – 19:32, a minutę później o czas poprosił Damian Wleklak – trener Wybrzeża, który starał się namówić swoich podopiecznych do większej walki. Odrobinę ta przerwa motywacyjna pomogła, ale to Wisła znów była zdecydowanie lepsza i wygrała to spotkanie 26:36.

Wybrzeże Gdańsk – Wisła Płock 26:36 (12:18)

Wybrzeże: Płaszczak, Sokołowski, Chmieliński – Sulej 2, Prymlewicz 2, Papaj, Rakowski 3, Abram 2, Rogulski 4, Mogielnicki 2, Nilsson 1, Adamski 2, Piątek, H. Kornecki 3, Lijewski 3, Kondratiuk 2.

Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 8, Piechowski, Racotea 3, Ghionea 6, Kwiatkowski, Nikcević 7, Zelenović 2, Jurkiewicz 3, Montoro 4, Syprzak 3, Tioumentsev.