Wisła II Płock rozbiła kolejnego rywala

Wisła II Płock bez większych problemów pokonała ChKS Łódź. Środowy mecz był jednostronnym widowiskiem i nie przysporzył zbyt wielu emocji, choć ładnych akcji nie brakowało.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Szczypiorniści z Łodzi dotrzymali kroku naszym zawodnikom zaledwie do 5. minuty, wtedy też na tablicy widniał wynik 3:3. Od tej chwili Nafciarze zaczęli grać pewniej, co przynosiło efekty. Dlatego po kwadransie gry młodzi płocczanie prowadzili już sześcioma bramkami (10:4). Kolejne minuty to kontynuacja dobrej gry w obronie i szybkie kontrataki, które pozwoliły im ostatecznie zejść na przerwę z 17-bramkowym prowadzeniem. Najskuteczniejszym naszym zawodnikiem w tym okresie okazał się Michał Lemaniak, który na swoim koncie zapisał aż 7 trafień.

Po zmianie stron, obraz gry niewiele się zmienił. Nafciarze z minuty na minutę podwyższali prowadzenie, nie pozostawiając złudzeń ekipie przyjezdnych. W tej części podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego pokazali jak się gra skrzydłami – zarówno Filip Koper, jak i Maciej Skibiński co chwilę dobijali przeciwnika. Razem w sumie zdobyli 12 bramek. To, że punkty pozostaną w Płocku, było wiadomo po pierwszych 30 minutach. Każdy tylko zadawał sobie pytanie, jak wysoko wygrają rezerwy Wisły. Ostatecznie młodzi wiślacy zakończyli spotkanie 45:18 i znacznie umocnili się na pozycji lidera w grupie III drugiej ligi.

Wisła II Płock – ChKS Łódź 45:18 (25:8)

Dzisiejszy wynik dobitnie mówi o tym, kto w tym meczu był drużyną lepszą i nadawał ton grze. Dwa kolejne punkty dopisane Nafciarzom pozwoliły odskoczyć rywalom i w dobrych humorach przygotować się do następnego meczu, który już w najbliższy weekend. Rywalem Wisły II będzie 11. w tabeli – KKS Włókniarz. Tym razem mecz zostanie rozegrany na terenie przeciwnika. W pierwszym meczu tych drużyn Nafciarze wygrali 43:15. Oby podobnie było w sobotę…

Włókniarz Konstantów Łódzki – Wisła II Płock, 7 marca godzina 16.