Wisła II Płock bliska awansu

Po sobotnich emocjach w Orlen Arenie, w niedzielne popołudnie doszło do starcia lidera z wiceliderem II ligi. Oba zespoły przed rozpoczęciem spotkania dzieliły 3 punkty. Młodzi płocczanie jednak pokazali swoją wyższość i pewnie wygrali 33:20 (13:7).

Szczypiorniści MKS Wieluń zapowiadali, że jadą do Płocka po 2 punkty i, jak się okazało, na zapowiedziach się zakończyło. Młodzi Nafciarze od samego początku pojedynku nie pozwolili rywalowi narzucić swojego stylu. Dobra postawa w obronie, kierowana przez Adama Morawskiego, spowodowała, że już w 5. minucie wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie. Kolejne minuty to kontynuacja dobrej gry przez płocczan, czego efektem było powiększanie przewagi. Jednak szczypiorniści z Wielunia nie odpuszczali i w 20. minucie udało się im zniwelować przewagę do jednej bramki. Jak się okazało później, był to jedyny moment, kiedy to ekipa z Wielunia próbowała przeciwstawić się młodym szczypiornistom ze Wzgórza Tumskiego. Ostatecznie do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 13:7.

Druga część spotkania zaczęła się od dwóch trafień Nafciarzy. Dobra gra w obronie i skuteczne kontry pozwoliły Wiślakom utrzymywać pewne prowadzenie. Swoją dominację potwierdzili podopieczni Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego w ostatnim kwadransie. Po pięciu trafieniach z rzędu udokumentowali swoją wyższość. Wtedy też było już pewne, że po ostatnich trzech porażkach z Wieluniem udanie się zrewanżujemy. Wspierani przez liczną grupę kibiców, młodzi Nafciarze ostatecznie wygrali 33:20 i znacząco przybliżyli się do awansu do I ligi.

Wisła II Płock – MKS Wieluń 33:20 (13:7).