Wiosłowali dla Kasi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek Galeria Wisła stała się areną sportowych zmagań. Płocki Klub Olimpijski i Płockie Towarzystwo Wioślarskie zaprosili zawodników do udziału w Płockiej Sztafecie Olimpijskiej.

30 listopada od godziny 13 do 17 odbywały się zawody na ergometrach wioślarskich w kilku kategoriach: młodzież szkolna, zawodnicy wyczynowi, osoby niepełnosprawne oraz mastersi. Zaplanowano także trzy biegi: o Puchar Prezesa Płockiego Klubu Olimpijczyka, Puchar Prezesa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz o Puchar Płockich Olimpijczyków.

Odwiedzający Galerię Wisła w tym czasie mogli także zobaczyć wystawę pn. „Od ZULUSÓW do Igrzysk Olimpijskich”, prezentująca archiwalne zdjęcia, przedstawiające historię wioślarstwa w Płocku. Odbyła się również akcja charytatywna „Wiosłuję dla Kasi”.

Kasia Chmielewska jest córką Włodka Chmielewskiego – Płockiego Olimpijczyka z Montrealu z 1976 roku. 3 lata temu wykryto u niej złośliwy nowotwór trzustki. Kasia ma 36 lat, małego synka i wielką wole walki, żeby wygrać ze śmiertelną chorobą. Pomaga nowatorska szczepionka z tzw. komórek dendrytycznych. Właśnie na ten cel Kasia zbiera pieniądze.

To właśnie dla niej wiosłowali dzisiaj na ergometrze goście Galerii Wisła. Za każdy przewiosłowany metr Galeria Wisła wpłaci pieniądze na konto fundacji opiekującej się Kasią.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji