Wioślarze rozpoczęli sezon

REKLAMA

W niedzielę od rana trwał Dzień Olimpijczyka, połączony z otwarciem sezonu Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę Juliusza Kawieckiego.

5 maja w przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego na bulwarze nad Wisłą, odbyło się otwarcie sezonu wioślarskiego, połączone z Dniem Olimpijczyka. Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe medale, puchary i dyplomy zasłużonym dla klubu członkom, a także sztandar dla Płockiego Klubu Olimpijczyka. Odsłonięto również pamiątkową tablicę, która powstała w 1983 roku, w 10. rocznicę śmierci Juliusza Kawieckiego, wieloletniego prezesa PTW. Można było też obejrzeć wystawę zdjęć “Od Zulusów do Igrzysk Olimpijskich”.

PowiązaneTematy

W drugiej części uroczystości, rekreacyjno-sportowej, odbyły się regaty wioślarskie zawodników wyczynowych i mastersów, a także konkurs wiedzy olimpijskiej, zawody na ergometrach wioślarskich, konkursy sprawnościowe, spacer statkiem po Wiśle, spotkanie z olimpijczykami czy występ orkiestry Zespołu Szkół Technicznych.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Przy okazji warto wspomnieć, że w weekend 28-29 kwietnia, na poznańskiej Malcie, odbyły się pierwsze w tym roku regaty wioślarskie na klasycznym dystansie – Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne, w których startowała cała wioślarska Polska, łącznie z kadrą olimpijską.  Nie zabrakło również wychowanków Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.

Zawodnicy, startując na jedynkach i dwójkach bez sternika, walczyli o miejsca w reprezentacjach Polski juniorów i młodzieżowej (U23) na regaty międzynarodowe. Wśród płockich seniorów najlepiej radził sobie najstarszy – Adrian Pawłowski, członek kadry olimpijskiej, który startując w kombinowanej dwójce z zawodnikiem AZS-u Szczecin, zajął 5. miejsce wśród osad seniorskich, natomiast w rywalizacji czwórek bez sternika zajął 3. miejsce.

Wśród osad młodzieżowych Michał Sobiecki z Kubą Aleksandrowiczem zajęli 4. miejsce, a Bartłomiej Donarski i Wiktor Budnicki miejsce 6. Drugiego dnia regat obie dwójki popłynęły w czwórce bez sternika, zajmując drugie miejsce wśród osad młodzieżowych.

Najlepszą osadą w Polsce wśród osad juniorskich – dwójek bez sterniczki – okazały się zawodniczki PTW: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska, które zwyciężyły we wszystkich trzech wyścigach finałowych. Z dobrej strony pokazał się również najlepszy skifista PTW – Janek Domeradzki, który zajmował trzykrotnie drugie miejsce.

W Poznaniu świetnie zaprezentowała się też dwójka bez sternika juniorów młodszych: Jakub Pszczółkowski i Roman Drużyński, którzy również trzy razy wygrywali w swojej kategorii wiekowej. To dobra prognoza przed eliminacjami do regat międzynarodowych Nadziei Olimpijskich w Kruszwicy.

Po regatach w Poznaniu aż sześciu zawodników z płockiego klubu znalazło się w reprezentacji Polski na regaty międzynarodowe!