REKLAMA

Wioletta Kulpa: Wykonawca przedszkola żąda 774 tys. zł odszkodowania

REKLAMA

Wrześniowa sesja Rady Miasta Płocka dotyczyła również informacji na temat wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2016 roku. Prezydent Andrzej Nowakowski zwrócił uwagę, że realizacja budżetu przebiega zgodnie z hasłem „Nie zwalniamy tempa”. Podkreślił też znaczący udział wydatków oświatowych, w tym na budowę przedszkoli. Radna Wioletta Kulpa poruszyła przy tym temat odszkodowania dla niedoszłego wykonawcy remontu przedszkola nr 3.

Prezydent Andrzej Nowakowski w trakcie sprawozdania poinformował też o uruchomieniu nowoczesnego w skali kraju Płockiego Centrum Tearpeutyczno-Rehabilitacyjnego. Mówił o inwestowaniu w place zabaw i nowe miejsca rekreacji, wspomniał o nowym stadionie Stoczniowca na Radziwiu, pochwalił się akwariami w płockim ZOO, powiedział o nowych mieszkaniach komunalnych oddanych do użytku zimą tego roku i autorskim programie „Mieszkania dla młodych”, w ramach którego 25 rodzin otrzymało swoje M4.

Sprawozdanie dotyczyło również inwestycji drogowych – prezydent przypomniał o przebudowach i remontach ulic oraz o rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Podkreślił znaczenie remontu schodów na Skarpie. Mówił też o mniejszych zmianach, jak np. o wprowadzonym przez Komunikację Miejską jednorazowym bilecie przesiadkowym i „ciepłym przycisku” w autobusach KM. Wspomniał o zamieszczeniu informacji o stanie powietrza na przystankach.

Przechodząc do liczb, prezydent nie krył zadowolenia z dochodów w pierwszym półroczu, ponieważ ich wykonanie było na poziomie 53 proc. w stosunku do planowanych. Wydatki bieżące zostały zrealizowane na poziomie ponad 48 proc., inwestycyjne 38 proc., a majątkowe 30 proc. Prezydent podkreślił, że cieszy go nadwyżka przychodów bieżących nad wydatkami, bo oznacza to większe pieniądze na inwestycje w roku kolejnym. Zadłużenie na koniec czerwca wyniosło ok. 493 mln. zł.W świetle informacji prezydenta Nowakowskiego o rozbudowie bazy płockich przedszkoli, radny Marek Krysztofiak z PiS zapytał o odwołany remont przedszkola przy ul. Gałczyńskiego. Chciał poznać ostateczną decyzję prezydenta w tej sprawie. Nowakowski odpowiedział, że pierwsi dowiedzą się o decyzji rodzice i nauczyciele na najbliższym spotkaniu z włodarzem Płocka. Podobnie jak na spotkaniu z rodzicami, jako przyczynę swoich planów dotyczących placówki, podał analizy związane z nadchodzącą reformą oświaty.

Szefowa klubu Prawa i Sprawiedliwości w płockiej radzie, Wioletta Kulpa zapytała o zobowiązania miasta wobec niedoszłego wykonawcy remontu przedszkola, który domaga się 774 tys. zł odszkodowania za odstąpienie od umowy. Zarzuciła prezydentowi, że nie informuje radnych o wydatkowaniu pieniędzy publicznych. Wiceprezydent Jacek Terebus odpowiedział, iż umowa z wykonawcą przewidywała płatność wyłącznie za wykonane roboty i że dotąd ratusz nie ma żadnych sygnałów od tej firmy o roszczeniach odszkodowawczych.

Za przyjęciem informacji o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze głosowało 8 radnych, 7 osób się wstrzymało, głosów przeciwko nie było. Przewodniczący Rady Miasta zwrócił uwagę na słabą frekwencję radnych.

Magda Grodecka

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU