REKLAMA

Wioletta Kulpa teraz w nowej roli

REKLAMA

Wioletta Kulpa od lutego objęła stanowisko Kierownika Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN. Nie zmienia to jej dotychczasowej funkcji Delegata Prezesa Zarządu ds. lokalnej społeczności, którą pełni od 2016 roku.

Jak informuje biuro prasowe PKN Orlen, do zadań Wioletty Kulpy będzie należało teraz m.in. realizowanie ogólnopolskich projektów sponsoringowych, ale także tych, które są adresowane w dużej mierze do mieszkańców Płocka i okolic. Dotyczyć będą m.in. sportu, kultury i edukacji, ale także np. wzmocnienia poziomu bezpieczeństwa społecznego oraz ochrony zdrowia.

Wioletta Kulpa podczas nagrania programu „Twarzą w twarz”

– Jak wynika z analiz, od czasu zaangażowania Pani Kulpy w projekty sponsoringowe, PKN ORLEN stał się bardzo aktywnym partnerem wielu płockich instytucji, organizacji i stowarzyszeń, działających na rzecz płocczan – tłumaczą w biurze prasowym koncernu. – Tylko w roku ubiegłym, dzięki współpracy oraz własnym inicjatywom, Spółka zrealizowała ponad 90 projektów dla mieszkańców Płocka i okolic na kwotę przeszło 24 mln zł. Zarówno środki, jak i liczba zrealizowanych zadań były wyższe niż w ubiegłych latach – podkreślają w Orlenie.

Przypomnijmy, że płocki koncern zainicjował m.in. kolorowe iluminacje Płockich Ogrodów Światła, zawarł umowę sponsoringową wzmacniającą budżet Wisły Płock, ufundował cykl bezpłatnych przedstawień teatrów z całej Polski dla dzieci, zapewnił ochronę kąpieliska w okresie wakacji w Grabinie czy bezpłatne lekcje pływania dla dzieci i osób starszych.Sfinansował też odblaski wzmacniające widoczność, a zarazem bezpieczeństwo uczniów z płockich szkół podstawowych, samochody dla policji oraz tablety dla uczniów zamiast książek. Z koncernem współpracuje również Teatr Dramatyczny w Płocku, dzięki czemu zrealizowano spektakl profilaktyczny dla ponad 2 tys. młodych osób ze szkół ponadgimnazjalnych o szkodliwości dopalaczy oraz bezpłatne półkolonie dla dzieci i młodzieży, które obejmowały zajęcia sportowe, teatralne, dziennikarskie i aktorsko-muzyczne.

– Stanowisko Kierownika Działu Sponsoringu Społecznego i CSR jest bardzo ważne w strukturze Biura Marketingu Spółki, tym bardziej w obliczu projektów, jakie są planowane do realizacji również dla mieszkańców Płocka i okolic – zaznacza biuro prasowe PKN ORLEN.

Przypomnijmy, że Wioletta Kulpa jest również płocką radną, którą to funkcję sprawuje nieprzerwanie od 2002 roku, czyli już czwartą kadencję. Jest także przewodniczącą Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Płocka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. YoYo says:

  a pogotowie zwracał się o pomoc do orlenu?

 2. oxy_moron says:

  Żadnej wzmianki o porannej blokadzie Orlenu przez drogowców ?
  Przecież jest to zaklad strategiczny a nie „fabryka cukierków”
  Rozumiem, że obwinicie radną Kulpę i na domiar obwinicie ją za oświetlanie nieukończonej obwodnicy ku chwale Andrzeja N. ?

 3. Kasia says:

  To może teraz Orlen kupi nowe karetki dla Pogotowia Ratunkowego bo do tej pory ignorował pogotowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU