Wiemy kto kierował autem, które omal nie przejechało kobiety z dziećmi

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o kierowcy, który wjechał na czerwonym świetle, omal nie potrącając przechodzącą przez przejście kobietę z dziećmi. Policja właśnie ustaliła, kto siedział za kierownicą auta.

Przypomnijmy – do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 12 lutego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na al. Piłsudskiego w Płocku. Umieszczona w autobusie Komunikacji Miejskiej kamera zarejestrowała moment, w którym autobus zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, a na przejście wchodzi kobieta z dwójką dzieci. Co istotne, na sygnalizatorze świeci się czerwone światło. Gdy piesi zbliżyli się do środka jezdni, lewym pasem podjeżdża volkswagen new beetle, który… przejeżdża obok autobusu i wjeżdża na przejście, przy wciąż zapalonym czerwonym świetle. Tylko przytomna reakcja kobiety zapobiegła tragedii – na nagraniu widać, jak kobieta przytrzymuje jedno z dzieci, aby nie zostało potrącone.

PowiązaneTematy

Wjechał na czerwonym, omal nie rozjechał dzieci [FILM]

Komunikacja Miejska przekazała zapis z kamery płockim policjantom, którzy rozpoczęli czynności w celu ustalenia kierującego samochodem podczas tego zdarzenia. Ustalili, że była to 21-letnia mieszkanka powiatu płońskiego.

– Kobieta wczoraj usłyszała w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego zostało jej zatrzymane prawo jazdy – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Sporządzona w sprawie dokumentacja została przekazana do Sądu Rejonowego w Płocku – Sekcji ds. Wykroczeń, gdzie zostaną podjęte dalsze czynności – dodaje rzecznik.

21-latce za to wykroczenie grozi kara grzywny do 5 tys. zł oraz zatrzymanie prawa jazdy na czas do 3 lat.

Tymczasem do podobnej sytuacji doszło również 9 stycznia br. na ul. Sienkiewicza w Płocku. I tutaj, już po zatrzymaniu się kierowcy na prawym pasie i wejściu na przejście dla pieszych, mężczyzna musiał zatrzymać się przed przejeżdżającym samochodem.

REKLAMA

Komentarze 16

 1. Haha says:

  Ja mam prywatny wpl ale jezdze i na wp nie wiem o co chodzi he ale jak widze WP w warszawie czy łodzi to masakra

 2. Wpl says:

  Tylko po co wp ciągle zmieniają się na wpl ? Może to przez was taka opinia o wpl-ach

 3. Kamil says:

  Mieszkałem na wsi teraz w Płocku!!
  Auta z rejestracją wpl i wpn to tragedia na Płockich drogach zero pojęcia o jeździe !! Jazda pod prąd na rondach to jest najlepsze!

  • Marcin says:

   Wielki Paniczu na Wp czy jakiejs innej rejestracji. Chcialbym zobaczyc jak Ty jezdzisz i czy trzymasz sie zelazna reka przepisow Drogowych. Chlop ze wsi wyjdzie ale Wies z chlopa Nigdy. Wiec nie mierz wszystkich swoja miarka.

   • Kierowca says:

    Brawo Ty.
    Taka prawda.
    Chłop ze wsi wyjdzie, a wieś z chłopa nigdy. Amen.

    Tak na prawdę nie wiem co ma rejestracja ze stylem jazdy kierowcy.

    Mój Boże gdyby nie WPL to nie mielibyscie co jeść, byście chodzili głodni i chłodni.
    Zacznijcie patrzeć z innej perspektywy, nauczcie się szanować drugiego człowieka. Nie ważne czy to wieś czy miasto, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

 4. jadzia says:

  zabierać prawa jazy i samochody

 5. Pieszy says:

  W dwóch sytuacjach przedstawionych na udostępnionych w artykule nagraniach kierowca uratował pieszych przed wypadkiem. Brawo!

 6. Alojzy says:

  Płońsk to nie miasto, to stan umysłu.

 7. Sara says:

  Bardzo dobrze,surowo karać piratów drogowych!

 8. Władcy Lewego Pasa Won says:

  WGS, WPL, WSC – nie ma się co dziwić :) w niedziele na zakupy do miasta przyjechali a wy wymagacie od nich jazdy zgodnie z przepisami.

  • Kierowca says:

   Kolejny rozgarnięty się udziela. Weź człowieku puknij się w ten PUSTY swój sagan i pomyśl co rejestracja pojazdu ma do stylu jazdy kierowcy.
   A jak nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia, to przestań się udzielać.
   Pozdrawiam Panie WP

  • Anonim says:

   Ja teraz będę WPL a byłem WP. I chciałbym sprawdzić jaki z Ciebie dobry kierowca.

  • ktos says:

   tak się skład dzbanie, że to wpn
   Ludzie co piszczą na wpl, wgs itd przedłużają sobie swoją męskość :D

  • Anonim says:

   WP też jeżdżą i powodują wypadki.

 9. L.M says:

  Bardzo dobrze tylko kara powinna być wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Aktualnie Popularne