Wielkie zmiany w Orlen Wiśle Płock. Kogo zabraknie w następnym sezonie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Informacja o tym, że Mariusz Jurkiewicz opuszcza Orlen Wisłę Płock była niespodziewana. Kulisy tej decyzji budzą wiele kontrowersji wśród fanów szczypiorniaka w naszym mieście. Odejście “Kaczki” to jednak nie jedyna zmiana w składzie Nafciarzy. W zespole zabraknie także innych piłkarzy. Ekipę Manolo Cadenasa uzupełnią też nowe nazwiska. Jakie dokładnie?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wraz z końcem sezonu 2013/14 z klubem pożegnają się Marin Šego i Paweł Paczkowski, a także Petar Nenadić, Nikola Eklemović, Marcin Lijewski, Bostjan Kavaš, Vedran Zrnić, Muhamed Toromanović, Janko Kević, Mateusz Góralski. Oficjalne pożegnanie zawodników nastąpiło po poniedziałkowym meczu z Vive Targami Kielce. – Takie momenty są trudne, ci zawodnicy zapisali się na kartach historii Wisły Płock – powiedział prezes klubu, Robert Raczkowski. – Dziękuję im za reprezentowanie naszych barw – dodał.

Marin Šego i Paweł Paczkowski od przyszłego sezonu reprezentować będą barwy kieleckiego klubu. Władze wicemistrza Polski zdecydowały się nie przedłużać kontraktu na kolejny sezon z Petarem Nenadiciem, co było dla kibiców wielkim ciosem.

Równie dużym zawodem okazała się wiadomość, dotycząca Mariusza Jurkiewicza. Jak się okazuje, “Kaczka” zadeklarował, że po mistrzostwach Europy dostał wiele ciekawych ofert pracy, między innymi z Kielc. Zaznaczył również, że poprosił menedżera o wstrzymanie się ze wszystkimi decyzjami do końca sezonu. Oznajmił on, że nie chce przedłużyć umowy z płockim klubem. Decyzją Jurkiewicza był zaskoczony prezes Orlen Wisły, Robert Raczkowski. – My jako klub wyznajemy pewne wartości i szanujemy zawodników, zarówno jako naszych pracowników, jak i ludzi, co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej spotykane – skomentował szef klubu. – Jeśli ktoś tego nie rozumie, lub nie potrafi docenić, to nie ma dla niego miejsca w SPR Wiśle Płock – dodał.

Sternik Nafciarzy zapewnia, że zarówno ze strony Mariusza, jak i jego menadżera słyszał deklaracje pozostania w Płocku. – Wspólnie z jego menadżerem zgodziliśmy się, że tę kwestię już konkretnie omówimy zaraz po zakończeniu fazy play-off – zdradził Raczkowski w oficjalnym komunikacie prasowym. – W poniedziałek podjąłem pierwsze próby skontaktowania się z osobą reprezentującą interesy Mariusza Jurkiewicza, ale bezskutecznie. Dzisiaj już sam Mariusz zakomunikował mi, że temat jego nowego kontraktu jest już zamknięty, nie dając mi możliwości przedstawienia swojej propozycji. Niestety, w tym przypadku wystąpiła głęboka rozbieżność pomiędzy słowami, a czynami, co oceniam jako daleko nieprofesjonalne, wręcz naganne w świecie poważnego sportu. Oczywiście, nie mogę nikomu zabronić rozmawiania z innymi pracodawcami, ale jako prezes takiego klubu, jak SPR Wisła Płock oczekuję trochę więcej szacunku ze strony osób, które reprezentują jego barwy. Przyznam szczerze, że czuję się oszukany, zarówno jako przedstawiciel SPR Wisły Płock, jak również jako człowiek. Mariusz miał być głównym elementem zespołu budowanego przez trenera Manolo Cadenasa, który chciał go zatrzymać za wszelką cenę. Już dzisiaj te plany musimy mocno skorygować – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Mariusz Jurkiewicz nie rozumie krytycznych słów prezesa Raczkowskiego. Jego zdaniem, szef Orlen Wisły Płock – pomimo wcześniejszych zapewnień – nie rozpoczął negocjacji. Według Jurkiewicza, nikt się z nim nie skontaktował pomimo tego, że chciał dalej grać w Płocku.

Do składu Orlen Wisły Płock od nowego sezonu dołączy kilku piłkarzy. Będą to Tiago Rocha, kołowy, występujący w FC Porto Vitalis. Ten rosły, mierzący 196 cm piłkarz, związany jest z tym klubem niemalże od początku kariery. Rocha to także etatowy szczypiornista kadry narodowej Portugalii.

Skład Orlen Wisły uzupełni także Michał Daszek, który w zakończonym sezonie reprezentował barwy MMTS Kwidzyn. 22-letni skrzydłowy to wychowanek Sambora Tczew. W 2011 roku trafił do SMS Gdańsk, skąd przeniósł się do Kwidzyna. – Michał idealnie wpisał nam się w koncepcję budowania drużyny – komentuje prezes Raczkowski. – Jest to młody, perspektywiczny, żądny sukcesów zawodnik, który już niedługo może na stałe zagościć w reprezentacji naszego kraju. W nadchodzącym sezonie będzie stanowił realną konkurencję dla Valentina Ghionei, co, mam nadzieję, przyniesie wymierne korzyści dla całego zespołu – zapowiada.

Obaj zawodnicy podpisali z SPR Wisłą Płock dwuletnie umowy. Wcześniej kontrakty z naszym klubem parafowali także bramkarz Rodrigo Corrales oraz rozgrywający Miljan Pusica. Zostały ustalone również wszystkie warunki transferu Nemanji Zelenovicia i od nowego sezonu Serb będzie zawodnikiem Wisły.

Nemanja Zelenović do Płocka przyjedzie z Celje Pivovarna Lasko, której barwy reprezentuje od 2011 roku. To utalentowany piłkarz, który w samej Lidze Mistrzów zdobył 59 bramek i był drugim strzelcem drużyny w tych rozgrywkach. Umowa Zelenovicia będzie obowiązywała do czerwca 2016 roku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji