REKLAMA

Wielkie ściganie nad Wisłą? To możliwe!

REKLAMA

Motorowodne Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych w Płocku? Czemu nie! Taką atrakcję na pierwszy weekend czerwca przygotowuje płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Uzgadniane są ostatnie szczegóły.

Impreza miałaby się odbyć w dniach 4-5 czerwca. Do naszego miasta mają zawitać skutery sportowe, o mocy nawet 500 koni mechanicznych, a wraz z nimi kilku zawodników ze światowej czołówki.

– To już nawet nie skutery wodne, a wodne potwory – zauważa Piotr Lisocki z płockiego WOPR-u. – Ta impreza to taka namiastka Pikniku Lotniczego. Chcemy „przybliżyć” Wisłę mieszkańcom, a także promować bezpieczne zachowanie na wodzie – dodaje.

Termin imprezy mógłby się pokrywać z innymi wydarzeniami, jak np. driftem. – Niestety, nie możemy nic na to poradzić. Taki termin wyznaczył nam związek – tłumaczy Lisocki. Plany są ogromne, a czasu coraz mniej. Organizatorzy chcą zaprosić producentów skuterów, sprzętu, zaprezentować nowości. Otoczka ma być z najwyższej półki. To największa impreza, jaką przyjdzie przygotowywać płockim ratownikom.– Jeśli zdążymy, chcemy także przeprowadzić widowiskowe szkolenie dla służb z umiejętności ratowania siebie i innych z tonącego samochodu. W przypadku, gdy nie zdążymy tego zorganizować, przełożymy to na inny termin – mówi Piotr Lisocki.

Impreza jest dedykowana dla wszystkich – małych i dużych płocczan, tych lubiących wodę oraz tych, którzy unikają jej jak ognia. Skąd woprowcy wezmą fundusze na finansowanie imprezy – potrzeba ok. 50 tysięcy złotych? – Trwają rozmowy z miastem, dołożą się też firmy prywatne – zapewnia wiceprezes ds. marketingu płockiego WOPR-u.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU