REKLAMA

Wielkie pożegnanie dworca PKP

REKLAMA

Wkrótce rusza przebudowa dworca kolejowo-autobusowego. Z tej okazji Rada Mieszkańców Osiedla Dworcowa przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Płocka oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego organizuje wielkie pożegnanie starego budynku. PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

O atrakcje imprezy, zaplanowanej na 15 marca, zadbał m.in. Marek Owsik, przewodniczący Rady Osiedla Dworcowa oraz Sekcja Fotograficzna Towarzystwa Przyjaciół Płocka, która będzie miała w trakcie wydarzenia wystawę zdjęć o tematyce dworcowej. Happening „Pożegnanie Dworca” zapowiada się naprawdę atrakcyjnie.

Wszystko zacznie się o godzinie 10, kiedy to na osiedlu zagra kapela podwórkowa, zapraszając na „Pożegnanie Dworca”. Godzinę później odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy starych zdjęć dworca oraz prezentacja starych samochodów z lat 70. wystawionych na tarasie przed budynkiem. Od godziny 11.30 do 13.30 będą odbywały się zabawy i animacje dla dzieci z klaunem Pajko. Natomiast na godzinę 15 zaplanowano pokaz motocykli.

Ale to nie koniec atrakcji. Już jutro ogłosimy WIELKI KONKURS dla wszystkich, którzy posiadają lub zrobią fotografie starego dworca. Wyniki wraz z pokazem fotografii ogłosimy w trakcie imprezy, równo o godzinie 12.

Imprezę poprowadzi konferansjer – Michał Stefaniak, a przez cały czas jej trwania dzieci będą mogły korzystać ze zjeżdżalni i zamków dmuchanych. Dostępny będzie także popcorn i wata cukrowa, hostessy będą częstowały podróżnych herbatą i rozdawały informatory o historii dworca, co nadzoruje Społeczno-Kulturalna Sekcja Towarzystwa Przyjaciół Płocka.

Historię budynku PKP będzie można przypomnieć sobie również dzięki rozstawionym na terenie dworca stoiskom ze starymi pocztówkami czy pamiątkami z lat 70. – tym z kolei zajmie się Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego. Wewnątrz budynku zobaczymy wystawę fotograficzną Sekcji Fotograficznej Towarzystwa Przyjaciół Płocka, a na zewnątrz stare samochody z Sekcji „Strefa 126p – klasycy motoryzacji” Towarzystwa Przyjaciół Płocka. Grać będzie Kapela Podwórkowa „Dworcowa”, nagłośnienie zapewni firma Technika Estradowa „Rasch”. Dodatkową atrakcją będzie wóz strażacki Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen.Harmonogram imprezy
– godz. 10.00 – kapela podwórkowa grając na osiedlu zaprasza na „Pożegnanie Dworca”
– godz. 11.00 – oficjalne otwarcie wystawy starych zdjęć dworca oraz prezentacja starych samochodów z lat 70 (na tarasie przed budynkiem)
– godz. 11.30 – 13.30 zabawy i animacje dla dzieci z klownem Pajko
– godz. 12.00 – ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze zdjęcie obecnego dworca.
– godz. 14.00 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „…mój wymarzony dworzec…”
– godz. 15.00 – pokaz motocykli
– godz. 16.00 – zakończenie happeningu.

PetroNews aktywnie włączył się w organizację pożegnania dworca. 15 marca zobaczycie nas na terenie PKP z najnowszym, 11. numerem gazety, a o wydarzeniach z tego dnia przeczytacie (i obejrzycie na zdjęciach) w kolejnym, 12. numerze PetroNews. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć też naszego latającego pracownika – drona – który z lotu ptaka zrobi zdjęcia i film z happeningu.

Zapraszamy do śledzenia naszych informacji – już jutro ogłosimy konkurs fotograficzny z cennymi nagrodami!

fot. Waldemar Robak

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU