REKLAMA

Wielkie manewry straży pożarnej. Co jeszcze w materiale filmowym?

REKLAMA

W najnowszym materiale Studia Grupy ORLEN zobaczymy manewry pożarnicze na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku. Usłyszymy też o dobrych wynikach i debiucie obligacji, spotkaniu potentatów branży naftowej czy stypendiach dla dzieci pracowników Grupy ORLEN.

Dobre wyniki i debiut obligacji

Na Giełdzie Papierów Wartościowych ogłoszono wyniki finansowe m.in. Grupy ORLEN. Po konferencji wynikowej odbyła się uroczystość, dotycząca debiutu obligacji ORLEN-u na rynku Catalyst.
Obecni na konferencji goście spędzili ją przy kawie lub gorącej czekoladzie, dostępnej na co dzień na stacjach ORLEN.

– To jest wyjątkowy kwartał – przyznał Rafał Warpechowski, dyrektor wykonawczy ds. planowania i sprawozdawczości PKN ORLEN. – Zawsze mówimy, że największy wpływ na naszą działalność, na nasze wyniki mają czynniki makroekonomiczne, a tym razem możemy się pochwalić, że tak naprawdę największy wpływ na ich poprawę i na jakość wyniku ponad 3-miliardowego miał wzrost wolumenu. I to jest coś, z czego możemy być naprawdę dumni, bo widać, że to operacje wykorzystały doskonałą sytuację rynkową. Zwiększyliśmy przerób ropy, zwiększyliśmy sprzedaż o 10 procent, rekordowy przerób ropy osiągnięty w kwartale, 9 mln ton, i tak naprawdę, porównując kwartał do poprzedniego roku, to 900 mln jest z efektu woluminowego – podsumował Rafał Warpechowski.

– Myślę, że jako społeczność Orlenu, wszyscy zatrudnieni możemy być dumni z tego co zrobiliśmy w trzecim kwartale – powiedział Mirosław Kochalski, wiceprezes zarządu PKN ORLEN. – To są bardzo dobre wyniki, dają podstawę do satysfakcji i budują dobrą podstawę do dobrych wyników, mam nadzieję, w przyszłości. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników udało się to osiągnąć, wielkie podziękowanie dla nich – dodał Mirosław Kochalski.

Trzeci kwartał tego roku przyniósł też kolejne działania firmy związane z dywersyfikacją źródeł finansowania. PKN ORLEN wyemitował pierwszą serię obligacji detalicznych. – Z programu na miliard złotych, wyemitowaliśmy w połowie września wyemitowaliśmy 200 milionów takich obligacji – powiedział Jacek Matyjasik, dyrektor wykonawczy ds. zarządzania finansami. Jak dodał, cieszyły się one bardzo wysokim popytem.

Branżowe spotkanie na szczycie

W Warszawie odbyło się spotkanie koncernów zarządzających aktywami rafineryjnymi na naszym kontynencie. Koncerny te zrzeszone są w branżowym stowarzyszeniu EPRA (European Petroleum Refiners Association). Gospodarzem spotkania był PKN ORLEN.

EPRA zrzesza firmy naftowe, reprezentujące niemal sto procent zdolności przerobowych ropy naftowej w krajach europejskiego obszaru gospodarczego. Do Warszawy przyjechały osoby zarządzające aktywami rafineryjnymi z takich koncernów, jak MOL (Węgry), SHELL (Wielka Brytania – Holandia), TOTAL (Francja), ExxonMobil (Stany Zjednoczone), REPSOL (Hiszpania), ENI (Włochy), BP (Wielka Brytania), STATOIL (Norwegia). Goście uczestniczyli w posiedzeniu zarządu EPRA, które raz do roku organizowane jest przez wybraną firmę członkowską.

– Stoimy przed dużym wyzwaniem elektromobilności i mamy przekaz do wszystkich, że jednak te paliwa, które produkujemy w sposób tradycyjny, też jesteśmy w stanie poprawić – powiedział Krystian Pater, członek zarządu PKN ORLEN ds. produkcji. – Uważamy, jako stowarzyszenie, że rozwiązaniem przyszłości są nie tylko elektryczne samochody, ale również poprawa obecnych samochodów – dodał Krystian Pater.

Gala stypendystów ORLENU

W płockim Domu Technika odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie, dzieci pracowników koncernu, spełniając odpowiednie wymagania, otrzymały od fundacji ORLEN Dar Serca stypendia na bieżący rok szkolny. Wśród najzdolniejszych uczniów znalazły się dzieci pracowników PKN ORLEN, a także kilkunastu spółek z Grupy Kapitałowej.Fundacja ORLEN Dar Serca przyznała te stypendia po raz trzeci. Podczas naboru do tegorocznej edycji wpłynęła rekordowa liczba 177 aplikacji. Po rozpatrzeniu, stypendia otrzymało aż 106 uczniów z całego kraju. Szansę na stypendium mieli ci uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen minimum 4,7, a także dodatkowo osiągnięcia naukowe i pozanaukowe i udokumentowane zaangażowanie społeczne.

Spotkania z emerytowanymi pracownikami

W Domu Technika odbyły się spotkania z emerytowanymi pracownikami PKN ORLEN, świętującymi jubileusze 75., 80., 85. i 90. urodzin. Prezes Krystian Pater oraz dyrektor biura zarządzania relacjami społecznymi Anna Lewandowska-Romanowska, wręczyli okolicznościowe kwiaty i upominki. Dla wielu była to okazja do spotkania dawnych współpracowników i powspominania. Na zakończenie wystąpiła grupa wokalna Retro.

Europa w Staroźrebach

W szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Staroźrebach zrealizowano kolejny z projektów wolontariatu ORLEN, który uzyskał grant w ramach programu „Mam dobry pomysł – pomagam”.
Przedstawiciele pionu ds. inwestycji i zakupów, IT, energetyki i spółek z grupy kapitałowej, zorganizowali warsztaty, promujące kulturę europejską dla uczniów szkoły oraz lokalnej społeczności. Można było również spróbować potraw, pochodzących z poszczególnych państw Unii Europejskiej.

Manewry pożarnicze w Płocku

Na terenie zakładu produkcyjnego PKN ORLEN oraz spółki Basell Orlen Polyolefins w Płocku odbyły się kompleksowe manewry ratowniczo-gaśnicze. Ich podstawowym celem jest sprawdzenie funkcjonowania w zakładach, jak i poza ich strukturami, planów operacyjno-ratowniczych oraz doskonalenie współpracy służb i podmiotów ratowniczych.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z jednostek zakładowych PKN ORLEN, spółki ORLEN Południe, Anwil, PERN oraz Państwowej Straży Pożarnej. Do współpracy zostały włączone także inne służby przewidziane do prowadzenia działań na terenie zakładów. W manewry było również zaangażowanych około 80 strażaków z 6 jednostek zakładowych i państwowych straży pożarnych z województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, a także podkarpackiego.

Wolontariusze w Chotomku

Biblioteka dla dzieci i młodzieży im. Wandy Chotomskiej to wyjątkowe miejsce, także z powodu otaczającego ją ogrodu. Środki, pozwalające zmienić jej przestrzeń zewnętrzną w pełni pochodzą z fundacji ORLEN Dar Serca.

– Mamy duże wsparcie w postaci pracowników Orlenu, którzy w ramach wolontariatu pomagali nam ten ogród urządzić – mówi Monika Ostrowska, kierownik Chotomka. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni i myślę, że ta inwestycja będzie cieszyła już wkrótce mieszkańców Płocka. Ogród stwarza nam nową przestrzeń, to będzie coś, czym będziemy mogli również zachęcić, przyciągnąć nowych użytkowników. Będziemy organizować noc w bibliotece, Dzień Rodziny, spotkania autorskie – dodaje Monika Ostrowska.

Praca wolontariuszy z obszaru produkcji oraz wydziału środowiska była dopełnieniem trwającej od dwóch lat inwestycji. Już na wiosnę ogród będzie idealnym miejscem wypoczynku i spotkań przy książce.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU