REKLAMA

Wielka strata dla Orlen Wisły. Jurkiewicz kontuzjowany

REKLAMA

Piłkarze Orlen Wisły Płock wyruszyli do Porto, gdzie w sobotę zostanie rozegrany mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów. Wśród Nafciarzy zabrakło jednak kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza. Rozgrywający Wisły będzie pauzował do końca roku.

PowiązaneTematy

Nafciarze wyruszyli do Porto o godzinie 11. Jak podaje klub, trenerzy zabrali ze sobą 14 zawodników – bez kontuzjowanego Pawła Paczkowskiego oraz Marcina Jurkiewicza. Rozgrywający Nafciarzy naderwał mięsień dwugłowy ramienia. Prognozy lekarzy nie są optymistyczne – Jurkiewicz prawdopodobnie będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni.

Nieobecność Jurkiewicza to bez wątpienia duża strata dla Orlen Wisły. Na domiar złego, Manolo Cadenas nie może skorzystać z najnowszego nabytku Nafciarzy, Janko Kevicia – piłkarz nie jest uprawniony do gry w Lidze Mistrzów. To efekt obowiązujących przepisów, które nie pozwalają graczom występujących w trakcie sezonu poza Europą, na udział w tych elitarnych rozgrywkach (przypomnijmy: Kević reprezentował barwy katarskiego El-Jaish).

Czemu Wisła zdecydowała się na transfer zawodnika, który nie może pomóc drużynie w walce o laury Ligi Mistrzów? – Jednym z bezwzględnych warunków z naszej strony powodzenia jakichkolwiek transferów była możliwość występów danego zawodnika w Lidze Mistrzów – tłumaczy prezes SPR Wisły Płock, Robert Raczkowski – O ile w przypadku Zrnicia sprawa była jasna, o tyle w przypadku Kevicia nie mogło być o tym mowy ze względu na jego występy w turnieju Super Globe. Problemy zdrowotne dotknęły jednak Mariusza Jurkiewicza i po konsultacji z trenerem Cadenasem uznaliśmy, że Janko może nam bardzo pomóc przynajmniej w Superlidze. Stąd jego kontrakt do 15 grudnia. Jeśli jednak trener uzna, że Kević może być wzmocnieniem naszej drużyny również w dłuższym okresie czasu, wtedy siądziemy z nim do rozmów o przedłużeniu umowy – dodał Raczkowski.Jeszcze jutro zawodnicy spotkają się na porannym rozruchu, a wieczorem rozpoczną walkę o kolejne punkty w Lidze Mistrzów. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 20.30

Skład Orlen Wisły:

  • Bramkarze: Šego, Wichary, Morawski
  • Skrzydłowi: Wiśniewski, Nikčević, Ghionea, Zrnić
  • Rozgrywający: Nenadić, Milas, Eklemović, Kavaš, Lijewski
  • Kołowi: Toromanović, Syprzak, Kwiatkowski

Nie zagrają:

  • Mariusz Jurkiewicz, Paweł Paczkowski, Mateusz Piechowski – kontuzje
  • Janko Kević – nieuprawnionyREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU