REKLAMA

Wiele interwencji straży pożarnej. Burze dały się we znaki w powiecie

REKLAMA

Wichury, ulewne deszcze i pioruny – z taką pogodą zmagali się kierowcy w czwartek na terenie Płocka i powiatu płockiego. Zarówno strażacy, jak i pracownicy firmy Energa, mieli mnóstwo pracy. Połamane gałęzie i wyrwane drzewa blokowały drogi, zalane były też ulice, zerwane linie energetyczne.

29 czerwca przez cały dzień trwały burze. Jak relacjonują strażacy, z tego powodu mieli mnóstwo interwencji, szczególnie do połamanych gałęzi i przewróconych drzew, które stwarzały zagrożenie dla kierowców.

– O godzinie 13.55 zostaliśmy zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Płocku do usuwania skutków nawałnicy, która przeszła przez Gminę Brudzeń Duży oraz Gminę Stara Biała – piszą strażacy z OSP KSRG Sikórz.

Fot. OSP KSRG Sikórz

Pierwszą interwencję podjęli w miejscowości Sikórz (gm. Brudzeń Duży), gdzie na drodze wojewódzkiej nr 559 zerwany konar drzewa zablokował jeden pas jezdni. – Po dojeździe na miejsce, zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz użyliśmy pilarek spalinowych, w celu pocięcia gałęzi na mniejsze kawałki. Konar usunęliśmy do rowu – wyjaśniają strażacy.

Zaraz potem, zastęp OSP Sikórz pojechał do Kobiernik (gm. Stara Biała). – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy powalone drzewo na drogę wojewódzką nr 555 – relacjonują strażacy. I w tym przypadku konieczne było pocięcie drzewa na mniejsze kawałki i usunięcie z drogi.Fot. OSP KSRG Sikórz

Jeszcze w trakcie działań w Kobiernikach, do strażaków wpłynęło zgłoszenie o zerwanym konarze w miejscowości Lasotki (gm. Brudzeń Duży). – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy naderwany konar drzewa, jeden pas jezdni był zablokowany – wyjaśnia OSP KSRG Sikórz. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy usunęli niebezpieczną przeszkodę.

Fot. OSP KSRG Sikórz

Przerwa w działaniach strażaków trwała niedługo. Około godz. 19 ponownie jechali do powalonego drzewa, tym razem znów w Sikorzu (gm. Brudzeń Duży). – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy zablokowany jeden pas jezdni na drodze powiatowej w kierunku Sierpca – relacjonują strażacy.

Wielu mieszkańców musiało również obyć się bez prądu przez wiele godzin. Jak usłyszeliśmy na infolinii Energi, w pierwszej kolejności usuwane były awarie, zagrażające życiu. Usuwanie skutków awarii trwało do późnych godzin nocnych.

Dzisiaj meteorolodzy nie przewidują już burz, będzie utrzymywał się natomiast silny wiatr, a temperatura spadnie o około 10 stopni w porównaniu do ostatnich dni.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU