Więcej policji na drogach. Rusza kolejna akcja

REKLAMA

Przed nami kolejny weekend, podczas którego wielu kierowców będzie podróżowało po drogach całego kraju. W związku z przewidywanym nasileniem ruchu, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz reagować na łamanie przepisów drogowych.

Akcja „Listopadowy weekend” potrwa od 10 do 12 listopada. Równolegle będą prowadzone również działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD).

PowiązaneTematy

Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

W ramach działań NURD, policjanci będą zwracać uwagę na używanie przez pieszych elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym, na inne wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na wykroczenia popełniane przez kierowców na szkodę pieszych.

Celem prowadzonych działań jest eliminowanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.