Więcej patroli policyjnych na płockich drogach

REKLAMA

Zbliża się koniec wakacji, który rokrocznie wiąże się z powrotami ludzi z urlopów. Właśnie dlatego policja rozpoczyna wzmożone działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Na drogach pojawi się więcej patroli.

Działania, pod nazwą „Ostatni weekend wakacji”, rozpoczynają się w piątek, 30 sierpnia, o godz. 14 i potrwają do niedzieli 1 września, do północy. Policjanci będą badać stan trzeźwości kierujących. Zwrócą też uwagę na przekraczanie przez kierujących samochodami i motocyklami dozwolonej prędkości. – Na drogach i ulicach w rejonie Płocka pojawi się więcej patroli, dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Będziemy też prowadzić kontrole stanu technicznego poruszających się pojazdów. Sprawdzimy również sposób przewożenia dzieci – dodał.

PowiązaneTematy

Jak zapowiada rzecznik prasowy policji, funkcjonariusze zwrócą również szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego – motocyklistów, motorowerzystów i pieszych. Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę na płynność ruchu i – w przypadku wystąpienia poważnych utrudnień – przystąpią do ręcznej regulacji ruchem.

Podczas patroli drogowych funkcjonariusze będą zwracać uwagę na zakaz poruszania się samochodów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w  godzinach:

– w dniu 30 sierpnia: w godzinach 18-22,
– w dniu 31 sierpnia: w godzinach 8-14,
– w dniu 1 września: w godzinach 8-22.

Od poniedziałku 2 września, płoccy policjanci rozpoczynają również działania w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” będzie prowadzona w rejonie szkół. Celem tych działań będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom idącym do i ze szkoły.