REKLAMA

Wicepremier przyjedzie do Płocka otworzyć 1. zgromadzenie rektorów PWSZ

REKLAMA

PWSZ w Płocku będzie gospodarzem I Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Otwarcia odbywającego się w marcu wydarzenia dokona wicepremier Jarosław Gowin.

50 rektorów i prorektorów państwowych wyższych szkół zawodowych z całej Polski przyjedzie do Płocka na nowe otwarcie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, które otworzy wicepremier, Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

KRePUZ to zrzeszenie rektorów, reprezentujących publiczne uczelnie zawodowe. Ma na celu współpracę uczelni, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas pierwszego zgromadzenia rektorzy omówią zmiany w systemie edukacji i plany rozwoju uczelni zawodowych.

PowiązaneTematy

I Zgromadzenie, które odbędzie się w Płocku, jest efektem zmian wprowadzonych przez Konstytucję dla nauki, przez którą KRePUZ zostało oficjalnie wpisane do ustawy. W ten sposób konferencja rektorów PWSZ stała się drugim zgromadzeniem, po konferencji rektorów szkół akademickich, oficjalnie wpisanym do ustawy.

– To daje nam naprawdę mocny, słyszalny głos w państwie, już umocowany ustawowo – zaznaczył rektor PWSZ w Płocku Maciej Słodki.

I Zgromadzenie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych zostanie połączone z obchodami 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.