REKLAMA

Wiadomo już kiedy wybory do rad osiedli. Do kiedy zgłaszać kandydatury?

REKLAMA

Rada Miasta Płocka podjęła decyzję w sprawie ustalenia daty wyborów do rad osiedli. Podano też szczegółowy harmonogram.

Zgodnie z uchwałą, podjętą podczas majowej sesji miejskich radnych, wybory do Rad Mieszkańców Osiedli Miasta Płocka obędą się 24 października br. (niedziela). Po raz pierwszy odbędą się w oparciu o nową ordynację wyborczą.

Każdy wyborca będzie miał tylko jeden głos (można głosować na jednego kandydata). Wybory są bezpośrednie, co oznacza, że wyborcy wybierają członków rady osiedla bezpośrednio spośród kandydatów zgłoszonych w okręgach wyborczych. Głosować można osobiście lub przez pełnomocnika, a kadencja rady trwać będzie od teraz 5 lat, licząc od dnia wyborów.Zgłaszając kandydata, należy podać jego imię, nazwisko, wiek, PESEL, miejsce zamieszkania oraz okręg wyborczy. Konieczne jest też oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie i przetwarzanie danych osobowych. Kandydować można tylko w okręgu, w którym się mieszka. Należy dołączyć też listę poparcia przez minimum 15 osób.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez Miejską Komisję Wyborczą od 8 do 19 września br. Głosowanie w dn. 24 października odbędzie się w godzinach 7-19.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Mieszkaniec says:

  I cóż ta taka Rada Osiedla może? Na moim osiedlu nic się nie dzieje, o Radzie wybranej w ostatnich wyborach nic nie słychać, nikt nawet nie wie, gdzie coś takiego działa. Ja sam osobiście parę razy widziałem pana przewodniczącego, jak sobie spacerował w dresie i miał wywalone na wszystko.

 2. Nowa ordynacja jest OK says:

  Zainteresowanym zwracam uwagę, że mamy nową ordynację wyborczą: „1 wyborca = 1 głos”. Czyli koniec z 15-to osobowymi listami partyjnymi na które można oddać 15 głosów. Teraz bezpartyjny społecznik ma równe szanse z działaczami partyjnymi.

 3. Anonim says:

  Znowu partyjki wystawią swoich kandytatów.Nie przypuszczałem,że na tak niskim szczeblu RMO bedą przybudówką jakićhś partii. To kompletne nieporozumienie.Cóż chłpotasie,którzy nigdy nie pracowali zawodowo pchają się do korytka.To jest żałosne.Pracowałem ponad 20 lat w RMO,z przerwą 4 letnią,kiedy decyzją władz (pamiętny próg 8%) ,większości RMO nie było w tej kadencji.
  W mojej RMO była grupa aktywnych ludzi (8 do 10),którzy chcieli coś pożytecznego zrobić dla osiedla i zrobili.
  Na zebraniach nie było podziałów partyjnych,mimo,e niektórzy członkowie mieli jakieś sympatie polityczne.
  Dobrze nam się wspólpracowało z Prezydentami z różnych opcji politycznych. Najważniejszy był cel,aby coś dobrego powstało na naszym osiedlu.I to się udało już doyć dawno. Inne osiedla nas gonią.
  Ponadto ja pracowałem i realizowałem zawodowo,jako inżynier/nauczyciel akademicki.To był mój mój priorytet.
  Działalność społeczna była czymś dodatkowym.
  Nie kierowała mną chęć robienia kariery politycznej. Nigdy mnie to nie interesowało.
  Pamiętan,kiedyś do RMO dostała się grupa ludzi,skierowanych przez jakieś partie. Szbko zrezygnowali z uczestnictwa w pracach RMO,gdy nie wybrano ich do władz. Ktoś im wmówił,że wejście do rady,to początek wielkie,świetlanej kariery politycznej.
  Przeraża mnie duża ilość polityków,którzy nie doświadczyli pracy zawodowej,tylko z miejsca do władzy.
  Praca społeczna wymaga dużo uporu,umiejętności wspólpracy z innymi. To jest ciągle aktualne.miomo,że niektórzy zasłaniają się jakimś magicznym XXI wiekiem.
  Zapomnieli,że praca w RMO jest pracą na rzecz swojego osiedla.
  Teraz jestem emerytem i miło spotykać młodych ponad 30 latków,którzy zwykłym ukłonem pamiętają,że coś moja RMO dla nich coś zrobiła..Dla mnie jest to wystarczającym podziękowaniem. Jako Rada pamiętaliśmy o starszych.Udało nam się,zorganizować Mini przychodnię.Ludzie starsi mają dostę do lekarza na naszym Osiedlu.Mógłbym pisać o wielu innych sprawach,które za naszej kadencji zostały zorganizowane.Obawiam się,że wielu kandyadtów będzie chwalić się,jako swoimi zasługami ,,tym co powstało w czasie ,gedy byli małymi dziećmi lub w planach swoich rodziców. Normalka niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU