Wernisaż wystawy prac Edwarda Dwurnika w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trzecia odsłona wystawy prac Edwarda Dwurnika odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki w Dzień Kobiet. Jest to kolejna część programowa weekendu inaugurującego wydarzenie – Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. 

materiały prasowe

materiały prasowe

Wystawa “Miłość. Edward Dwurnik” trwać będzie od 8 marca do 10 kwietnia. Tytuł wystawy zaczerpnięto od wielkoformatowego obrazu “Miłość”, który będzie można zobaczyć w Płockiej Galerii Sztuki. Będą prezentowane również wczesne prace artysty, powstałe w okresie studiów artysty na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP- pochodzące z lat 60. XX wieku, aż po współczesne, oraz obrazy związane tematycznie z Płockiem. Edward Dwurnik wraca do naszego miasta po 20 latach.

Tematyka miłości stała się głównym kryterium, jakim kierowano się przy selekcji prac na ekspozycję. Wystawa ma na celu prezentować dualizm życia, a “miłość” ma być jego zwierciadłem. Zwiedzający będą mogli zobaczyć najważniejsze cykle malarskie, tematy i okresy twórcze, połączone wspólnym motywem dychotomii miłości.

Dwurnik - Płock 1996

materiały prasowe

Wśród wystawionych prac pojawi się również tematyka związana ze świętem Dnia Kobiet. Edward Dwurnik dedykuje wszystkim zwiedzającym paniom obrazowe tulipany. Będą także szkice oraz portrety kobiet.

Płocka ekspozycja odbędzie się 8 marca o godz. 18 w Płockiej Galerii Sztuki, dzięki współpracy z Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie. Kuratorem wystawy jest Anna Paleczek-Szumlas.

Karolina Wypych

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji