Weekend na Mazowszu równy urlopowi w Saint Tropez?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Region, w którym żyjemy, kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych, choć często nieznanych przez płocczan. A szkoda, bo duża część tych atrakcji kryje się w bliskich i pozornie dobrze znanych okolicach.

Łąck, Sierpc, Sanniki czy Opinogóra to miejscowości w okolicach naszego miasta, słynące z atrakcji turystycznych. Można tam na przykład zaspokoić swoją pasję jeździecką albo zobaczyć jak wyglądało życie na wsi.

Pierwsza z wymienianych przez nas miejscowości słynie z najlepszej na Mazowszu stadniny ogierów, działającej od 1923 roku. Na miejscu są organizowane różne imprezy związane z jeździectwem, ale możemy tam również poznać ciekawych ludzi z całego świata, bowiem nasza mazowiecka placówka przyciąga turystów także z zagranicy.

Sierpc to miejscowość znana z piwa i skansenu. O ile zwiedzanie browaru nie jest powszechnie dostępne, to skansen stoi otworem, szczególnie w sezonie urlopowym. Muzeum Wsi Mazowieckiej zajmuje powierzchnię około 60 hektarów, a na jego terenie znajduje się aż 80 obiektów. Obecnie w skansenie możemy oglądać 13 tys. eksponatów. W skład muzealnej ekspozycji wchodzi wiernie odtworzona wieś rzędówka z przełomu XIX i XX wieku wraz z dworkiem szlacheckim, XVIII-wieczny kościół drewniany czy wiatrak. Muzeum nie narzuca jedynie zwiedzania – można tam skorzystać z oferty spotkań edukacyjnych czy zorganizować imprezę integracyjną.

Nie musimy przejeżdżać wielu kilometrów, aby spędzić kilka godzin pośród atrakcji turystycznych, których doświadczanie nie wymaga włożenia wysiłku, zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Nie każdy bowiem jest fanem tego typu atrakcji. Możemy wybrać jedną z wielu plaż, które są dostępne w najbliższych okolicach. Począwszy od popularnej Sobótki, poprzez Koszelówkę czy Grabinę. Wokół podmiejskich kąpielisk jest wiele ośrodków, w których możemy spędzić cały weekend czy pozostałe dwa tygodnie do końca wakacji. Zacisze Bis, Pole namiotowe “U Kazia” czy ośrodki w Grabinie, takie jak Rusałka, Olympic Park czy Kormoran lub ośrodki w Soczewce. Co ważne, do ośrodków wcześniej wymienionych możemy dostać się rowerem, gdyż odległość ich od miasta pozwala na dojechanie w ciągu dwóch godzin.

Co jeszcze możemy wybrać? Kajaki! Znajdziemy je w miejscach opisanych w powyższym akapicie, ale najbardziej sportowe spływy są organizowane rzeką Skrwą, wzdłuż której znajduje się wiele firm organizujących imprezy na kajakach. Cierszewo, zwinka.pl czy Prywatne Okienko Wuja Mariana. Tam możecie pytać o możliwości spłynięcia Skrwą.

O wszystkich atrakcjach naszego regionu trudno pisać, bo jest ich wiele. Być może jednak nasz materiał zainspiruje Was do poszukiwania nieznanych jeszcze miejsc Mazowsza, w których można ciekawie spędzić czas, wykorzystując pozostałe wakacyjne dni.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji