Weekend majowy bezpieczny. Tylko trzy wypadki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka policja podsumowała statystyki długiego weekendu. Region płocki ponownie okazał się w miarę bezpieczny – doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Zatrzymano łącznie 13 nietrzeźwych kierujących, doszło do 24 kolizji.

Być może chłodna aura sprawiła, że mniej było osób spędzających wolne dni przy grillowaniu, co przełożyło się na dość małą ilość wypadków drogowych. Od 30 kwietnia do 4 maja doszło do 3 wypadków drogowych, 5 osób zostało rannych.

W środę, 30 kwietnia, w Drobinie rowerzysta wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżającego lanosa. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do drugiego wypadku doszło w Psarach (gm. Drobin), gdzie kierowca forda na prostym odcinku drogi uderzył w sarnę, po czym zjechał do rowu, gdzie auto dachowało. Kierowca i pasażer zostali ranni, przewieziono ich do szpitala. Ostatni wypadek miał miejsce w Płocku, w pierwszy dzień maja. Na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z łącznikiem al. Piłsudskiego kierująca kią wymusiła pierwszeństwo przejazdu. W wyniku zderzenia, dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala.

Oprócz poważniejszych wypadków, wydarzyły się w tym czasie mniej groźne kolizje drogowe – w sumie 24, z czego 14 miało miejsce na ulicach Płocka, 11 na drogach w powiecie. Policjanci zatrzymali także 13 nietrzeźwych, w tym 12 nietrzeźwych zostało zatrzymanych na drogach powiatowych i jeden w Płocku. Jednak nie tylko kierowcy w ten sposób uczcili majówkę – w ciągu całego weekendu do izby wytrzeźwień policjanci doprowadzili 44 osoby.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji